Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Tüm Kesimlerin Gelirlerini Yükselteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret, memur ve emekli maaşını ciddi şekilde artıracaklarını duyurdu. Erdoğan yılbaşını işaret etti. İşte detaylar,
Erdoğan: Tüm Kesimlerin Gelirlerini Yükselteceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Kadın Kolları Toplantısı’nda konuştu ve açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yılbaşına işaret ederek asgari ücret, memur ve emekli maaşı ile ilgili konuştu ve yaptıkları projeler hakkında bilgiler verdi.

“Gelirleri Ciddi Şekilde Yükselteceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari ücretten memur ve emekli maaşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde yükselterek enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız.” dedi.

Küresel krizlerin Türkiye’ye etkilerinden bahsetti. Her kesimi rahatlatacak adımlar attıklarını vurguladı ve bunun devam edeceğini belirtti.

2023’te de hizmetlere devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, ilk evim ilk iş yerim projesini hatırlatarak projenin memnuniyetle karşılandığına değindi. Sosyal desteklerde önceliğin ihtiyaç ve hak temelli bir anlayışla kuşatıcı bir sistem kurmak olduğunu kaydetti. Bunun en somut örneğinin de “Türkiye Aile Destek Programı” olduğunu, programın bütçesini 40 milyar liraya çıkardıklarını açıkladı.

Yeni hedefleri 2053 vizyonu çerçevesinde şekillendirdiklerini ifade etti ve “Önümüzdeki dönemi, aile merkezli sosyal yapının güçlendirilmesi dönemi haline hep beraber getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın