Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: TOGG için Kamu Bankaları Kampanya Yapabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayın programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan: TOGG için Kamu Bankaları Kampanya Yapabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sözlerinin başında asrın felaketi olarak nitelendirdiği 6 Şubat depremlerinin bir milat olduğunu ifade etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

650 Bin Konut ve Köy Evi İnşa Ediyoruz

“Günümüzün en önemli başlığı; asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat afetler konusu bizim için bir milat” diyen Erdoğan, öncelikli hedeflerinin deprem bölgesindeki vatandaşları sağlam konutlara yerleştirmek olduğunu söyledi.

Toplamda 650 bin konut ve köy evi inşa edileceği, 319 bininin bir yıl içinde tamamlanıp vatandaşlara teslim edileceğini belirtti.

Kanal İstanbul’la birlikte rezerv şehirlerin ortaya çıkacağını ve o bölgede yoğun inşaatların başlayacağına değindi.

GCM Yatırım Banner

İstanbul için Acil Kentsel Dönüşüm Mesajı

İstanbul’un 39 ilçesinde tüm risk unsurlarını ele alacak şekilde harita çıkardıklarını, 1.2 milyon bina ve 5.9 milyon konut bulunduğunu söyleyen Erdoğan, toplam 220 bin binanın yaklaşık 1,5 milyon bağımsız bölümünün risk altında olduğunu ifade etti.

Bunların 300 bininin acil dönüşmesi gerektiğinin altını çizdi.

TOGG Açıklamaları

“Önümüzdeki 7 yılda 1 milyon Togg inşallah yollarda olacak” diyen Erdoğan, TOGG’un zırhlı modeli için de gerekli çalışmaların yapılacağını dile getirdi.

TOGG satın almak isteyenler için kamu bankalarının özel bir kampanya düzenleyebileceği mesajını veren Erdoğan, “Buradan kamu bankalarının yetkililerine çağrıda bulunuyorum. Gerekirse kendileriyle ortak toplantı yapıp, böyle bir zemini oluşturmaları hususunda inşallah bu adımı atmayı ben de düşünüyorum. Nasıl konutta böyle bir imkan hazırladıysalar, Togg’a yönelik böyle adım atılabilir” ifadelerini kullandı.

Yeni Evlenen Çiftlere 48 Ay Vadeli Evlilik Kredisi

Seçme ve seçilme yaş sınırını 18’e çekerek geçmişten bu yana gençlere verdikleri önemi dile getiren Erdoğan, mülakatların kaldırılacağını ve zorunlu bazı alanlar dışında başarı sıralamasıyla işe alımı esas hale getireceklerini ifade etti.

Üniversite öğrencilerinin aldığı ilk bilgisayar ve cep telefonundan vergiyi kaldıracaklarını söyleyen Erdoğan, gençleri aile kurmaya teşvik ettiklerini ve yeni evlenen çiftlere 48 ay vadeli evlilik kredisi verileceğini kaydetti.

Bunun için Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını, doğalgazın gelirini buraya aktaracaklarını ve gençleri her alanda bu bankayla destekleyeceklerini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.