Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan TEKNOFEST’te Yunanistan’a Seslendi: İzmir’i Unutma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'de önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor...
Erdoğan TEKNOFEST’te Yunanistan’a Seslendi: İzmir’i Unutma!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022 etkinliğine katıldı. Erdoğan açıklamalarında, milli teknoloji alanında yapılan çalışmalardan bahsederken, son günlerde Yunanistan ile olan gerilime de değindi.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Erdoğan, Türkiye’de huzuru, istikrarı, barışı, kalkınmayı ve demokrasiyi güçlü tutulması gerektiğini belirterek, bölgemiz başta olmak üzere dünyada haksızlık, adaletsizlik yanında, çatışmaların, sefaletin hakim olduğu pek çok yer olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında, “Coğrafyamızın her yerinde bu can yakıcı hadiselerin yaşandığı pek çok yeri sayabiliriz. Türkiye, tarihinden, birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden aldığı güçle, bu ateş çemberinden kendini bir istikrar ve huzur sembolü olarak ayrıştırmaktadır.” diye konuştu.

Erdoğan: Güçlü Olmak Mecburiyetindeyiz

“Biz siyasi, ekonomik, teknolojik, diplomatik, askeri, sosyal, kültürel her bakımdan güçlü olmak mecburiyetindeyiz.” diyerek sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aksi takdirde bizi Suriye’den de Ukrayna’dan da Bosna’dan da beter ederler.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyümede ısrar ettiğini belirten Erdoğan son çeyrekteki yüzde 7,6’lık büyümeyi hatırlattı. Türkiye’nin şu anda büyümede ikinci sırada olduğunu söyleyen Erdoğan, “Böyle bir gidişimiz var. Diyorlar ya çılgın Türkler… Yanılmadınız, çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Sözlerini, “En büyük güvencemiz ve umudur Teknofest kuşağıdır. Ne Z kuşağı, ne Y kuşağı.” ifadeleri ile sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri bütün bunlar eskiden niye yapılmadı da bugün gündeme geliyor diye soracaktır. Bu soruyu eski Türkiye’nin aktörlerine, eski Türkiye vadiyle yeniden ülke yönetimine talip olanlara yöneltmek lazım.” açıklamasında bulundu.

Yunanistan’a Sert  Mesaj: Bir Gece Ansızın…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın S-300 savunma sistemleri ile Türk F-16’lara radar kilidi atılması konusuna değindi. Yunanistan’a tarihine bakması gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Çok daha fazla ileri gidersen, bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan’a tek cümlemiz var. İzmir’i unutma.” diye konuştu.

Türkiye’nin kimi alanlarda dünyanın gelişmiş ülkelerinin üzerine çıkan başarılarla kendini ispat ettirdiğini belirten Erdoğan, “Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz. Dün ülkemizin ayağına prangalar takarak ilerlemesini engelleyenlerin bir yerleri fırsat kollayarak beklediğinden emin olun. İnşallah bunlara fırsat vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.