Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Siyasi Çıkar Hesabıyla Kızılay Yıpratılmamalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Türk Kızılay'ın Olağanüstü Genel Kurulu'na bir video mesaj göndererek dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan: Siyasi Çıkar Hesabıyla Kızılay Yıpratılmamalı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulu’na video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Kızılay mensuplarının görevlerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin farkındalığıyla hareket etmesinin önemine vurguda bulunan Erdoğan, genel kurulun başarılı geçmesi temennisinde buldu.

Türk Kızılay’ın 1868 yılından beri Türkiye, bölge ve dünyadaki tüm insanların imdadına koştuğuna işaret ederek, Türk Kızılay mensuplarına teşekkür etti.

Türk Kızılay’ı 155 Yıldır Dünyada İnsani Yardım Çalışmaları Yürütüyor

Erdoğan açıklamalarında, “İnsanlığa hizmet yolunda vefat eden kardeşlerime Allah’tan rahmet niyaz ediyor, her birini şükranla yad ediyorum. Türk Kızılay’ı ülkemizin iftihar vesilesi olarak 155 yıldır dünyanın dört bir tarafında insani yardım çalışmaları yürütüyor.” ifadelerini kullandı.

Kızılay’ın simgesi olan kırmızı hilalin herhangi bir sebeple dara düşen tüm mazlum ve mağdurlara umut aşıladığını öne sürdü. Kurumun başarılı faaliyetleriyle bir buçuk asrı aşan köklü birikimi, tecrübesi, yetişmiş personeliyle çok önemli bir boşluğu doldurduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerde Kızılay’ın ilk andan itibaren deprem bölgesinde yerini aldığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu;

“Fedakarlık timsali Kızılay personelimiz, bir cana daha ulaşmak, bir ihtiyaç sahibinin elinden tutmak, afetzedelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek için gerçekten olağanüstü çaba harcadı.”

Kızılay Devlet ve Millet Kaynaşmasının Vücut Bulmuş Hali

Türk Kızılay’ın devlet millet kaynaşmasının vücut bulmuş hali olduğunu savunan Erdoğan, Kızılay’a sahip çıkmanın 85 milyon olarak herkesin görevi olduğuna dikkat çekti.

“Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum.” ifadelerini kullanan Erdoğan, her kademedeki Kızılay personeli ve Kızılay gönüllülerine teşekkür etti.

Türk Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atılacağına dair inancını dile getirdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın