Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Sığınmacıları Düşmana Teslim Etmeyeceğiz

Partisinin toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizde yaşayan sığınmacıları asla geri itmeyeceklerini söyledi.
Erdoğan: Sığınmacıları Düşmana Teslim Etmeyeceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada sığınmacı konusuna değindi.

Kılıçdaroğlu’nun muhalefet adına yeni ve daha iddialı bir hedef ortaya koyduğunu, açıkça kavga etmeye geldiğini söylediğini aktardı. Kendisinin eleştirilerine baktıklarını ve gerektiğinde cevap verdiklerini söyledi.

“Dün Meclis’te çıkmış, ‘Tayyip Erdoğan Suriye meselesini BM’de dile getirdi mi’ diye soruyor. Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Bunların gözü var görmez, kulağı var duymaz.” şeklinde konuşan Erdoğan, sert yorumda bulundu.

Devlet yönetme adına bildiği tek şeyin hastanelerinde insanların rehin kaldığı, emekli maaşlarını ödeyemeyecek hale gelen SSK Genel Müdürlüğü olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun terörist cenazelerine katıldığına dikkat çekerek, “Hiçbir terör örgütüne, Türkiye düşmanına kullanmadığı ifadelerle bize saldırmayı siyaset sayana bu zata Parti Sözcümüz gerekli cevabı verdi.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Sığınmacılar konusunda, “Ülkemizde şu anda muhacir olarak bulunan bu insanları biz ne Bay Kemal’in dedikleriyle ne yandaşlarıyla bu ülkede bu görevde olduğumuz sürece asla geri itmeyiz. Bay Kemal senin dün söylediğin bugün yoktur. Ama biz farklı bir medeniyetten geliyoruz.” şeklinde yorumda bulundu.

Kapılar nasıl açıldıysa aynı şekilde korumaya devam edeceklerini, kendi tasarruflarıyla, kendi inisiyatifiyle dönmek isteyen olursa dönebileceklerini açıkladı. Türkiye’nin bu insanları asla düşmana teslim etmeyeceğini belirten “Erdoğan, Allah’ın izniyle siz bu kardeşlerimizi geri gönderemeyeceksiniz. Bunu öğrenen, bilen, duyan gerek Suriyeli, Iraklı, Afgan bir gönül huzuru içine giriyorlar.” dedi.

Türkiye’nin uzunca bir süredir döviz kuru ve faiz oranları üzerinden saldırıyla mücadele ettiğini, fırsatçıların dengesiz fiyatları da eklenince milletin hayat pahalılığı ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.