Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Senegal’le Ticaret Hacmi Hedefine Ulaştık

Afrika ziyaretleri kapsamında görüşmelerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal ile ticaret hacmi konusunda hedefleri açıkladı.
Erdoğan: Senegal’le Ticaret Hacmi Hedefine Ulaştık
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyaretinin ilk durağı olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ndeki temaslarını tamamlamasının ardından, Senegal’e gitti.

Afrika yatırm turunun ikinci gününde, Senegal’in başkenti Dakar’da düzenlenen Senegal-Türkiye İş Forumu’nda konuşan Erdoğan, iki ülke arasındaki iş hacmine değindi.

Türkiye ile Senegal arasında 400 milyon dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşıldığını belirterek, sırada 1 milyar dolar hedefi olduğunu açıkladı. Buna da en kısa sürede ulaşılacağını söyledi.

Türk firmaların burada çok sayıda projeyi başarıyla tamamladıklarını ve bu hususta gurur duyduklarını ifade etti.

Coronavirüs salgınında yaşananların, Türk ekonomisinin gücünü gösterdiğini ve süreci ciddi sıkıntılarla karşılaşmadan yönettiklerini aktardı.

Türkiye’nin önemli bir G20 üyesi olduğunu, satın alma paritesinde ise dünyada 13. sırada olduğumuzu açıkladı. Ekonomimizin küresel şoklara dayanıklı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, 2021 yılını 225 milyar dolarlık rekor bir ihracatla tamamladığımızı ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu