Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Sandıkla Birlikte Parlamenter Sistemin de Kapandığını Duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sürecinde yaşananları ayrıntılı şekilde ele alacaklarını duyurarak parlamenter sistem beklentilerinin rafa kaldırılacağı mesajını verdi.
Erdoğan Sandıkla Birlikte Parlamenter Sistemin de Kapandığını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tekrar Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, sandıktan elde ettiği galibiyete ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin kader seçimine gittiğini ve seçim sürecinde yaşananların incelemeye alınacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar ekonomi adına atılan adımların bundan sonra da devamının geleceğini ifade etti.

Hayat pahalılığıyla mücadele etmeye çalışan vatandaşların yalnız olmadığı mesajını vererek, “Yaşanan refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlıyız. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikamıza sıkı sıkıya bağlıyız” dedi.

İki seçimin de demokrasi temellerince yapıldığını ve istenmeyen hiçbir sorunun yaşanmadığını belirterek, sandığa katılım oranının yüzde 90’ı bulduğunu söyledi.

Erdoğan, “Bilhassa yurt dışındaki kardeşlerimi yüksek katılım oranları dolayısıyla ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Parlamenter Sistem Konuşulmayacak

Seçim vaadi olarak parlamenter sisteme dönüş sözü veren Millet İttifakı’nın tutumunu eleştiren Erdoğan, eski sistem olarak tanımladığı parlamenter sistemin konuşulmayacağı mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı, “Tarihi geriye sardırmanın hiçbir faydası yoktur. Eski sistem tartışmalarını tamamen rafa kaldırmalı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tekemmül ettirmeye odaklanmalıyız” diye çıkış yaptı.

“Seçim Sürecini Enine Boyuna Değerlendireceğiz”

Sandıktan gelen sonuç için teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette seçim sürecini tüm yönleriyle enine boyuna değerlendireceğiz. Sokaklardaki coşkunun arkasında yatan sebepleri de analiz edeceğiz” dedi.

“Anlamı ve sonuçlarıyla ülke olarak bir kader seçimi yaşadığımızın farkındayız” diyerek, bundan sonraki süreçte Türkiye’nin kaderinin nasıl olacağına işaret etti.

Oy kullanan vatandaşların hiçbir baskı altında kalmadığını düşünen Erdoğan, “Dünyanın dört bir yanında Türkiye denilince gözleri parlayan, gözlerinden damlalar akan, bizimle sevinip bizimle üzülen tüm mazlum ve mağdurlar bu seçimin kazananıdır” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.