Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Romanlara Özel Konut Kampanyasını Duyurdu

İstanbul’da Roman vatandaşlarla buluşan Erdoğan, onlara özel bir konut projesi başlattıklarını açıkladı. İşte detaylar;
Erdoğan Romanlara Özel Konut Kampanyasını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 2023 Roman Buluşması – Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz” adlı programda konuşarak Roman vatandaşlara özel konut kampanyasını duyurdu. Erdoğan, Romanlara seslenerek geçmişten gelen yol arkadaşlıklarına sahip olduklarını söyledi.

Kimsenin kökenine, diline, inancına veya farklılığına bakmadıklarını belirterek 81 vilayeti ve 85 milyon vatandaşı kucakladıklarını paylaştı. Romanlar başta olmak üzere hiç kimseyi dışlamadıklarını vurgulayarak nefret ve ayrımcılığa uğrayan herkese hak arama yolunu açtıklarını dile getirdi.

Hükümetleri döneminde yaptıkları pek çok toplantı ve düzenleme ile Romanların meselelerinin devletin en üst makamlarda konuşulmasını, tartışılmasını ve çözük yolu aranmasını temin ettiklerini bildirdi.

Roman Koordinasyon Merkezi

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bir Roman Koordinasyon Merkezi kurulacağını paylaşan Erdoğan, bu kapsamda 25 ilin valilikleri bünyesinde Romanlardan birer koordinatörün görev yapacağını aktardı.
Şu ana kadar 11 valilikte bu koordinatörlerin göreve başladığını, diğer illerdeki görevlendirmeleri süratle tamamladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı, özel bir konut projesi başlattıklarını, 12 ilde bu proje için hazırlık yaptıklarını açıkladı. Hedeflerinin her Roman’a bir yuva olduğunu, Romanlara uygun ödeme imkanlarıyla modern, ferah, huzurlu bir eve kavuşturmak istediklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın