Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Türkiye’nin En Büyük Barajını Yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en büyük barajını yaptıklarını söyledi ve doğalgaz destekleriyle ilgili açıklamalar yaptı. İşte detaylar;
Erdoğan: Türkiye’nin En Büyük Barajını Yapıyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mısır ile ilişkilere değindi ve süreci daha üst düzey görüşmelerle iyi noktaya taşımayı istediklerini belirtti. Türk milleti ile Mısır halkının geçmişteki birlikteliğinin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Erdoğan, “Yeniden niye olmasın, yeniden niye başlamasın? Bunların sinyalini verdik.” şeklinde konuştu ve beklenmedik bir durum olmadığı sürece adım atacaklarını söyledi. Tek isteklerinin görüşmelerle birlikte Akdeniz’de tavır içinde olanlara yönelik bölgede barışı ikame etmek olduğunu vurguladı.

Sosyal yardımlarla ilgili yeni çalışmaların olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı, Bakanın gerekli açıklamayı yaptığını, doğal gaz konusunda destek ödemelerinin başladığını söyledi. Erdoğan, “Biz fakir fukaraya, garip gurebaya aynı şekilde doğalgazı vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Seçimlerle ilgili de konuları ele aldı ve 7 ay sonra bambaşka bir sandığın ortaya çıkacağını aktardı. Bu sandığın kendi içinde hesaplaşma sandığı değil, milletin kime nasıl baktığını ortaya koyan bir sandık olacağını paylaştı.

Yusufeli Barajı’nın açılışını yapacaklarını, 275 metre yükseklik ile Türkiye’nin en yüksek barajı olacağını duyurdu. 2,5 milyon kişinin tükettiği enerjiyi üreteceğini aktardı. Dünyanın en büyük beşinci en yüksek barajı olduğunu sözlerine ekledi. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e çağrı yaparak gelip oradaki coşkuyu görmelerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Aynen TOGG’da olduğu gibi açılışa gelmediklerini, sonra “Ziyarete gelebilir miyiz” şeklinde haber gönderdiklerini anımsattı.

Erdoğan, TOGG ile ilgili de konuşarak “Arabaları da yaparız. Şimdiden siparişler yoğun şekilde geliyor. Bu siparişleri inşallah yetiştiririz” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.