Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Pamuk ve Ayçiçeği Üreticilerine Müjdeyi Veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pamuk ve ayçiçeği üreticilerine verilen destek ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Erdoğan: Pamuk ve Ayçiçeği Üreticilerine Müjdeyi Veriyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı’nda çiftçilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pamuk ve ayçiçeği üreticilerine müjde vererek “Pamuk üreticilerimizin mazot ve gübre desteğini dekarda 76 liradan yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Küresel fiyatlardaki gelişmelerin dikkate alındığını belirterek, pamuk üreticilerine kilogram başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltildiğini ifade etti.

Erdoğan, böylece kütlü pamukta toplam destekleme tutarının kilogram 2 lira 14 kuruşa, dekar başına da 1071 liraya ulaştığını bildirdi.

“Mazot ve Gübre Desteği Dekar Başına 109 TL’ye Çıkarıldı”

Yağlı ayçiçeği üreticilerine yönelik açıklamada bulunan Erdoğan, mazot ve gübre desteğini dekar başına 37 liradan yüzde 195 artışla 109 lira, fark ödemesini de kilogramda 50 kuruştan 70 kuruş seviyesine yükseltildiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Doğalgaza dair değerlendirmede bulunan Erdoğan, bir ay sonra tarihin dönüm noktası olan 2023 yılına girildiğini kaydetti.

Karadeniz’de keşfedilen 540 milyar metreküplük doğal gazı gelecek yıl vatandaşın istifadesine sunulduğunu bildirdi. Yerli ve milli otomobil markası TOGG’a değinerek 2023’ün ilk çeyreğinin ardından yollarda görmeye başlayacaklarını aktardı.

Erdoğan, Türkiye’nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanların bu ülkenin geleceğine ışık tutamayacağını bildirdi.

“İçinde Bulunduğumuz Asrı Türkiye Yüzyılı Yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin savunma sanayii başta olmak üzere yürütülen bu projeleri devam ettirme kabiliyeti olmadığını söyledi. CHP’nin seçim yaklaşınca proje açıkladığını seçim bitince projeyi unuttuğunu kaydetti.

Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir başarı hikayesi ile taçlandıracaklarını kaydetti. “İçinde bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı yapana kadar devam edeceğiz. Şüphesiz bunun için öncelikle 2023 seçimlerini gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse Milletvekilliği boyutuyla zafere ulaştırmamız gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.