Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Otomobil Sahibi Olmak Standart Bir Hayat Şekline Dönüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Gençlik İçin Hemen Şimdi Programı'nda açıklamalarda bulundu. Detaylar...
Erdoğan: Otomobil Sahibi Olmak Standart Bir Hayat Şekline Dönüşecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen Gençlik İçin Hemen Şimdi Programı’nda gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıklamalarında ekonomiden eğitime pek çok konuya değindi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Vatandaşlarımızı Güvenli ve Modern Yuvalara Kavuşturduk”

“Unutmayın, Cumhuriyetimizin ilk asrını geride bırakırken Türkiye Yüzyılı’nın sahipleri sizlersiniz” diyerek gençlere seslenen Erdoğan, öncelikle ülke gençleri başta olmak üzere vatandaşların ev hayalinin ufkunu değiştirdiklerini ifade etti.

Vatandaşları modern ve güvenli evlere kavuşturduklarını, 1,2 milyon konutu TOKİ sayesinde yaptıklarını ve 3,3 milyonu kentsel dönüşümle hazırladıklarını söyleyen Erdoğan, kalanını da özel sektörle başardıklarını dile getirdi.

“Gençlerimizi evlerine yine kavuşturacak olan biziz” diyen Erdoğan, geride kalan 21 yılda ülke çapında 10,5 milyon yeni konut inşa edilmesini sağlayarak, vatandaşları güvenli, modern, yüksek standartlı yuvalara kavuşturduklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

“Otomobil Sahibi Olmak Kolaylaşacak”

“21 yılda ülkemizi 14,5 milyon otomobil ve hafif ticari otomobille donattık. Devrin otomobilini yaptık. Şimdiden siparişleri başladı, fabrika siparişleri yetiştiremiyor” sözlerini kullanan Erdoğan, tıpkı ev sahibi olmak gibi otomobili de ayrıcalık olmaktan çıkardıklarını söyledi.

Togg satın almak için Ziraat Bankası’ndan kredi temin etme imkanı sunulacağını hatırlatan Erdoğan, “Bu ülkenin gençleri için ev sahibi olmak gibi otomobil sahibi olmayı da standart bir hayat şekline dönüştürmeyi sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

“Artık Tüm İllerimizde Üniversite Var”

İktidar oldukları dönemde anaokulundan liseye her seviyede 360 bin yeni derslik yaptıklarını ve üniversite sayısını 76’dan 230’a çıkardıkları bilgisini veren Erdoğan, artık 81 ilin tamamında üniversitenin mevcut olduğunu kaydetti.

Liseden mezun olan öğrencilerin tamamını yerleştirecek kadar yüksek öğrenim kapasitesine ulaştıklarını söyleyen Erdoğan, “Artık öğrencilerimizin rekabeti istedikleri üniversitenin istedikleri bölümü üzerine kurulu” şeklinde konuştu.

Milli Gelir Vurgusu

Küresel krizlerin hiçbirinin kalkınma adımlarını durduramadığını aksine bunları fırsata geçirerek büyüme sağladıklarını da belirten Erdoğan, göreve geldiklerinde kişi başına 3.600 dolar olan milli geliri şimdi 10.650 doların üstüne çıkardıklarını belirtti.

Türkiye’nin satın alma paritesinde dünyada 11. sıraya yükseldiğini sözlerine ekledi.

“Karadeniz Gazından Gelecek Kaynakla Destekler Artacak”

“Karadeniz gazı 500 milyar dolar ile 1 trilyon değerinde rezerv alanıyla en büyük kazanımlarımızdan birisi olacak” diyen Erdoğan, buradan gelen parayla Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını, aile kurumunu güçlendirip gençlere destek vereceklerini dile getirdi.

Faizsiz kredi desteğiyle genç girişimcilerin yanlarında olacaklarını söyleyen Erdoğan, yurt dışına doktora programına gidenlerin kontenjanlarının artırılacağı bilgisini de verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın