Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Öğretmenler için Atama Müjdelerini Duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi her kesimden vatandaşa müjdelerin verilmeye devam edeceği mesajını paylaşarak açıklamalarda bulundu.
Erdoğan Öğretmenler için Atama Müjdelerini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ankara’da düzenlenen 3 bin 500 Engelli Öğretmen Ataması Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, engelli bireylerin toplumdaki yeri ve dezavantajlı konumdaki vatandaşlara uygulanması gereken pozitif avantajların gerekliliği hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkenin, ister engelli olsun ister engelsiz, her vatandaşı bilecek ki gayreti, kabiliyeti, azmi ölçüsünde önünde tüm kapılar sonuna kadar açıktır” diye ifadede bulundu.

45 Bin Yeni Sözleşmeli Öğretmen Ataması da Yapılacak

Yeni müjdelerin de yolda olduğu sözünü veren Erdoğan, , “Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız 45 bin yeni sözleşmeli öğretmen ataması gibi müjdelerle sizlerin yanında olduğumuzu göstermeyi sürdüreceğiz” dedi.

“Sözleşmeliden memur statüsüne geçen 93 bin 272 öğretmenimize kadrolarının hayırlı olmasını diliyorum” diyerek, atamaların yanı sıra öğretmen maaşlarında da iyileştirmelerin yapılacağı müjdesini şöyle paylaştı:

“Başöğretmen maaşı 25 bin, uzman öğretmen maaşı 22 bin 500 lirayı buldu. Önümüzdeki dönemde her iyileştirmeden öğretmenlerimiz de yararlanmaya devam edecek.”

GCM Yatırım Banner

Deprem Sonrası 4 Bini Aşkın Öğretmen Yer Değiştirdi

Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yakınını kaybeden, sağlık sorunu yaşayan 4 bin 536 öğretmenin yer değişikliği talebinin gerçekleştirildiğini paylaştı.

Mağduriyetlerin yaşanmaması için Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) iletilen taleplerin süratle karşılandığının altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın