Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Öğrencilere Müjdeyi Duyurdu: Yemek Ücreti Artıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Enflasyona karşı vatandaşı koruyacak yardım paketlerini duyurdu. Detaylar haberde;
Erdoğan Öğrencilere Müjdeyi Duyurdu: Yemek Ücreti Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği Kabine Toplantısı, 2,5 saatin ardından sona erdi. Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıklamalarda bulundu. KYK yurtlarındaki yemek ücretleri, sosyal konut projesi, Ege’de yaşanan gerilim ve yürütülen yardım programları hakkında konuştu.

Toplantıda ana gündem maddelerinden olan enflasyon hakkında öğrencilere müjdeli haberi Cumhurbaşkanı duyurdu.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler hakkında konuşan Erdoğan, öğrencilere yapılan yemek yardımlarında ücretlerin yükseltildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı, “Yükseköğrenim yurtlarımızda öğrencilere verdiğimiz beslenme yardımını günlük 25 liradan 60 liraya, böylece aylık 1800 liraya yükseltiyoruz” dedi.

Sosyal Konut Projesinin İlk Temeli 25 Ekim’de Atılacak

TOKİ tarafından yapılacak sosyal konut projesi hakkında konuşan Erdoğan, “İlk Evim İlk İşyerim” olarak adlandırılan projenin ilk temelinin 25 Ekim’de atılacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

İlk etapta konut sayısının 5 bin adet olduğu bilgisini paylaştı.

“Çiftçiler Elektrik Faturalarını Hasat Sonunda Ödeyecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere sağlanan elektrik yardımına değindi.

Çiftçilerin elektrik faturalarını aylık ödemek yerine, hasat sonunda ürünler satılıp gelir elde ettiklerinde ödeyeceklerini söyledi. Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Ziraat Bankası, açacağı faizsiz kredinin tahsilini hasat dönemi sonunda yapacak, maliyetinin bedelini hazineden alacak. Çiftçilerimiz, geçmiş dönem elektrik borçlarını, 5 yıla varan vade ve faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek.”

“Ukrayna’dan 5 Milyon Tonu Aşkın Tahıl Sevkiyatı Yapıldı”

İstanbul’da imzalanan tahıl koridoru anlaşması hakkında konuşan Erdoğan, şimdiye kadar Ukrayna’dan 5 milyon tonu aşkın tahıl sevkiyatının yapıldığını paylaştı.

Cumhurbaşkanı, “Özellikle tahıl koridorunun açılmasıyla yakalanan diplomatik başarının esir takasıyla devam ettirilmesi, ülkemiz adına gurur verici bir gelişme olmuştur” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Yunanistan’ın Provokasyon Kokan Politikalarını İbretle Takip Ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde restleşmelerin sürdüğü Yunanistan ile ilgili yorum yaptı. Daha önce “Bir gece ansızın gelebiliriz” çıkışıyla dikkatleri üzerine çeken Erdoğan bugün, “Komşumuz Yunanistan’ın her tarafı buram buram tahrik ve provokasyon kokan politikalarını ibretle takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yunanistan tarafının kışkırtıldığını söyleyerek, iki ülke arasındaki gerilimi besleyenlerin niyetinin büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını engellemek olduğunu savundu. Erdoğan’ın konuşması şöyle:

“Yunanistan’ın dört bir yanına yapılan işgal görünümlü yabancı askeri yığınaklar bizi değil asıl Yunan halkını rahatsız etmelidir. Ne o askeri yığınaklar ne o siyasi ve ekonomik destekler Yunanistan’ı bizim seviyemize çıkarmaya yetmez ama Yunanistan’ı batağa sürüklemeye kafi gelir. Yunanistan’a karşı gerektiğinde ülkemizin hak ve menfaatlerini elimizdeki tüm imkanları kullanarak savunmaktan geri kalmayız.”

Yunanistan’ı kışkırtanların ve provokasyona kapılan Atina tarafının hatalı bir yol izlediği mesajını vererek, “Bu hem Yunan siyasetçiler, Yunan devleti, Yunan halkı hem de onları kukla gibi kullananlar bakımından tehlikeli bir oyundur” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın