Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Milletimizi Hayat Pahalılığında Yalnız Bırakmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yıl mesajında hayat pahalılığı ve Türkiye Yüzyılı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar haberde…
Erdoğan: Milletimizi Hayat Pahalılığında Yalnız Bırakmadık
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla bir video mesaj yayınladı. Erdoğan sözlerinin başında, “Bugün sadece bir yılı bitirip yeni bir yılı karşılamakla kalmıyor aynı zamanda Cumhuriyetimizin ilk 100 yılını geride bırakıp yeni yüzyılına adım atacağımız bir döneme giriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan’ın mesajında ekonomiye dair değerlendirmeler öne çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021’in son aylarında başlayan ve 2022 yılı boyunca ekonomik sıkıntılar yaşandığını belirterek, küresel salgın ile Rusya-Ukrayna savaşına atıfta bulundu.

Türkiye’yi, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünyadan ayıran en önemli özellik istihdamdan ve üretimden taviz vermeyen ekonomi modeli olduğunu belirten Erdoğan, ülkede bir hayat pahalılığı yaşandığını ifade etti.

Bu süreçte ülke tarihinin en yüksek istihdam oranına, en yüksek üretim gücüne, en yüksek ihracat rakamına da aynı dönemde ulaşıldığını sözlerine ekledi.

Erdoğan sözlerini “Biz milletimizi hayat pahalılığı karşısında yalnız bırakmadık, kendi kaderine terk etmedik. Bunun yerine, istihdamı artırarak herkesin gelir sahibi olmasını sağladık. Çalışanların refah kayıplarını yüksek oranlı artışlarla telafi etmeye çalıştık. Çarkların durmaması için sanayi ve ticaret erbabını sürekli destekledik.” ifadeleri ile sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

‘2022’yi Büyük Kazançlarla Kapattık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022’yi de tıpkı son 20 yıl gibi, sıkıntılardan daha büyük kazançlarla kapattıklarını söyledi. 2023’te Türkiye Yüzyılı vizyonu ile Cumhuriyetin yeni asrına yakışır çok daha büyük bir atılımı başlatacaklarını belirtti.

Erdoğan sözlerinin devamında, Artık hedefimiz küresel, siyasi ve ekonomik ligin en üst dilimine girmek değildir. Hedefimiz, en üst dilimin de ilk sıralarında yer alacak siyasi ve ekonomik güce kavuşmaktır.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yıl mesajının sonunda, “Amacımız bu başlangıcı en iyi ve etkin şekilde yaparak gençlerimize Türkiye Yüzyılı’nı hedeflerimize, hayallerimize, medeniyet ve tarih mirasımıza uygun şekilde başarıya ulaştırabilecekleri bir ülke bırakmaktır.” sözlerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın