Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Mazlumların Sığınağı Olmaya Devam Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır Anneleri'ne ödül verirken; Türkiye’nin gelen mültecilere kucak açmaya devam edeceği mesajını yineledi.
Erdoğan: Mazlumların Sığınağı Olmaya Devam Edeceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya – Ukrayna savaşında barış tesisi için günlerdir yoğun bir diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuşma yaptı.

Özellikle Covid-19 salgını süresinde yaşananların tüm insanlığa iyiliğin anlamını gösterdiğini söyledi. Pandemi boyunca küresel sistemdeki çarpıklıkları ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde temel sağlık hizmetine ulaşamayanları gördüklerini aktardı.

“Vahim salgın tablosunda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılarken, Batı’nın yaptığı gibi dünyaya da sırtımızı dönmedik.” diyen Erdoğan, Türkiye’den talepte bulunan 160 ülkeye tıbbi ekipman yolladıklarını açıkladı.

“İyilere hürmet ve vefa nasıl önemliyse kötülere karşı haşmetli olmak da o derece önemlidir.” diyerek konuyu terör meselesine getirdi.

Erdoğan Diyarbakır Anneleri Ödül Töreni
Kaynak: Twitter

Terör örgütü elebaşlarının Kürt çocuklarını cehalete mahkûm edip, kendi çocuklarını Avrupa’da okuttuklarını söyledi. Diyarbakır Anneleri’nin haykırışlarının ise teröre ve bölücü örgütün uzantılarına vurulmuş en ağır darbelerden biri olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Diyarbakır Anneleri’nin, siyasetçi görünümlü insan kaçakçılarının maskesini de düşürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı, “Bu yılki 2. vefa ödülünü yiğit Diyarbakır Anneleri’ne veriyoruz. Cesaretleriyle, fedakarlıklarıyla, karşılıksız sevgileriyle yolumuzu aydınlatan Diyarbakır Anneleri’ni bir kez daha selamlıyorum.” dedi.

Ukrayna’daki savaşa değinen Erdoğan, Afganistan’dan, Irak’tan, Suriye’den ve Ukrayna’dan mültecilerin geldiğini ve mazlumların sığınağı olmaya devam edeceğimizi sözlerine ekledi.

Erdoğan ayrıca, 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu’na gönderdiği mesajda, “Ukrayna krizi bağlamında yaşanan utanç verici tartışmalar, İslam düşmanlığı ve kültürel ırkçılığın ulaştığı tehlikeli boyutları ortaya koyuyor.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.