Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Krizleri Fırsata Çeviren Ülke Olarak Takip Ediliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya Badal Tüneli Açılış Töreni'ne Beştepe'den canlı bağlantıyla katıldı ve açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Krizleri Fırsata Çeviren Ülke Olarak Takip Ediliyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’den Amasya Badal Tüneli Açılış Töreni’ne katıldı ve açıklamalarda bulundu. Erdoğan artık her vatandaşın yaşadığı yerde kendi düzenini kurabildiğini belirterek, geleceğine umutla baktığını söyledi.

Ulaşımın tüm sektörlerinde Türkiye’nin altyapı ihtiyacını tamamlamış olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan devam eden yatırımları süratle bitirerek kaynakları daha etkin bir şekilde kullanabilme imkanına kavuştuklarını belirterek, “Hayata geçirdiğimiz projelerle ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görebiliyoruz. Ulaştırmada devreye aldığımız her projenin bizi Türkiye Yüzyılı’na bir adım daha yaklaştırdığını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Erdoğan: Küresel Krizleri Fırsata Çevirdik

Bu noktaya kolay gelinmediğini vurgulayan Erdoğan, “Küresel ekonomi sistemi krizlerle kökünden sarsılırken ülkemizi sahip olduğu güçlü altyapı ile büyük atılıma hazırlarken çok çaba verdik.” ifadelerini kullandı.

Kurulan tuzakları birer birer bozarak bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldiklerini aktaran Erdoğan, “Geçmişte kendi krizlerinde boğulan bir ülkeyken, şimdi küresel krizleri fırsata çeviren bir ülke olarak gıpta ile takip ediliyoruz.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi ve ilk sıralara doğru yükselmeyi hedeflemeleri gerektiğini söyledi.

Altyapıda gösterilen başarıyı bilim, teknoloji, AR-GE’de sürdürmedikçe hedefi yakalamalarının mümkün olmadığını belirten Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde bilim, teknoloji, medeniye, kültür bilincini önceliklerimizin en başına alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.