Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Kira Artışlarına Dikkat Çekti: Adımlar Atmak Zorundayız

Ortak yayında konuşan Erdoğan, kira konusunda yapacakları çalışmaları duyurdu ve Sinan Oğan ile pazarlık yapmadıklarını açıkladı. İşte detaylar;
Erdoğan Kira Artışlarına Dikkat Çekti: Adımlar Atmak Zorundayız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal D – CNN Türk ortak yayınında gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kendisini televizyona davet ettiğini hatırlatarak “Seninle Ok Meydanı SSK Hastanesi’ni mi konuşacağım? Yüzde 1 oy potansiyeline sahip olmayanlara gittin 40 milletvekilliği verdin.” ifadelerini kullandı.

Kadına şiddeti kesinlikle reddeden bir parti olduklarını vurgulayan Erdoğan, bunun inançlarda ve değerlerde kesinlikle yasaklandığını söyledi. Toplumun yarısını kadınların oluşturduğunu, bu adımların karşısında her zaman Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) bulduklarını aktardı.

Kendi dönemlerinde hiçbir kadının herhangi bir hakkını kaybetmediği gibi nice yeni haklara kavuşturduğunu ifade  etti.

“Pazarlık Yapmadık”

Sinan Oğan Bey’in katılımında herhangi bir pazarlık olmadığını, onun şu anda Cumhur İttifakı’nın bir elemanı gibi çalışmalara başlamış durumda olduğunu duyurdu.

İlkesel konularda konuştuklarını, Türk dünyası ve terör konularında Sinan Oğan ile aynı düşüncede olduklarını paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Mülteciler konusunda düşüncelerine değinen Cumhurbaşkanı, Suriye’nin kuzeyinde briket evler planlarının olduğunu, ayrıca Katar’ın verdiği destekle birlikte 1 milyon mülteciyi iskan edebilecekleri konut yapımına gideceklerini açıkladı. Bu evlerin 1 sene içinde bitebileceğine sözlerini ekledi.

Türkiye, Rusya, İran ve Suriye ile dörtlü görüşmeler içinde olduklarını, bunların neticesinde mültecilerin kendi topraklarına döneceklerine inandığını belirtti. 600 bine yakın sığınmacının döndüğünü, terörle mücadelede başarılı oldukça bunun hızlanacağını aktardı.

“Cebri Adımlar Atmak Zorundayız”

Kira artış oranları konusunda cebri adımlar atmak zorunda olduklarını ifade eden Erdoğan, bu konuda Adalet Bakanlığı’nın bu işin üzerine çok sert tedbirlerle gitmesi gerektiğini söyledi.

85 milyonu bir avuç insanın aşırı kar hırsına kurban etmeyeceklerini, konut arzını artırmak için kurumların çeşitli destek paketleri açıkladıklarını hatırlattı. Bunun yanında deprem bölgesindeki konutları da  hızlı bir şekilde tamamlayacaklarını kaydetti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.