Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Kılıçdaroğlu Kamu Görevlilerini Tehdit Ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir törende yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı iddialarına cevap verdi.
Erdoğan: Kılıçdaroğlu Kamu Görevlilerini Tehdit Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İş Birliği Protokolü İmza Töreni’nde yaptığı konuşmada “Etik Kurulumuzun giderek artan çabalarını Cumhurbaşkanı olarak daima destekledim, desteklemeyi sürdürüyorum.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin uzunca vakit darbelerle, vesayetle, yapısal sorunlarla uğraşmak zorunda kaldığını söyleyen Erdoğan, kamuda kimi zaman ideolojik, kimi zaman ahlaki aşınma gibi zafiyetler yaşandığını fakat milletin mayası sağlam olduğu sürece hepsinin üstesinden gelineceğini belirtti.

“Artık tüm dikkatimizi büyük ve güçlü Türkiye hedefine yönetebileceğimiz kritik sürece girdik.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurumların altyapısının geliştirilmesinden elektronik devlet uygulamalarına kadar pek çok reformu hayata geçirdiklerini ifade etti.

Kamu personeli olmanın belli kurallara ve sınavlara bağlı olarak yürütüldüğünü, her personelin kendisine verilen görevi yerine getirmeye çalıştığını kaydetti. Söz konusu kişilerin görevlerini yaparken bakacakları tek yerin anayasa olduğunu sözlerine ekledi.

Terör örgütlerinin güdümüne giren veya meşru olmayan yollara yönelenlerin hukuk eliyle tasfiye edildiğini, FETÖ’den PKK’ya kadar çeşitli terör örgütleriyle iltisakı yüzünden kamudan ihraç edilen çok sayıda personel olduğunu hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan’dan CHP Liderine Tepki

Ardından sözü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na getiren Erdoğan, konuya “Ancak son dönemde giderek sıklaşan bir şekilde ana muhalefet partisinin başındaki zatın kamu görevlilerine hakaret ettiğini, bürokratları hedef aldığını, hatta açıkça tehdit ettiğini görmeye başladık.” sözleriyle giriş yaptı.

Herkesin kamu görevlilerinin yaptığı işleri eleştirebileceğini, kendilerinin de geçmişte birçok kamu görevlisinin yaptığı işin kamuya uygun olmadığını tespit ettiklerini söyledi.

Fakat şeriatın kestiği parmağın acımadığını ve ortaya çıkan işlere riayet ettiklerini dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun kullandığı yöntemin kesinlikle demokratik hukuk devletine uygun bir yöntem olmadığını dile getirdi.

Konuşmasına “Kamu görevlilerinin etik meselesini konuştuğumuz şu platformda aynı zamanda kamu görevlilerinin hakkını, hukukunu, onurunu savunmak da görevimizdir. Buradan açıkça ilan ediyorum. Kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sınırları dışında söz söyleyen herkes bu devletin de, bu milletin de düşmanıdır. “ sözleriyle devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın