Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Kıbrıs’tan Seslendi: Birlikte Yaşama İdealini Destekleyin

Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümünde KKTC’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası topluma seslendiği konuşmasında eşitlik çağrısı yaptı.
Erdoğan Kıbrıs’tan Seslendi: Birlikte Yaşama İdealini Destekleyin
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49’uncu yıl dönümünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) Ercan Havalimanı yeni terminal binası açılış törenine katıldı.

Açıklamalarında Ercan Havalimanı’nın yeni terminalinin ve pistinin açılışında emeği geçenlere teşekkürlerini sunan Erdoğan, “Kıbrıs Türkü’nün adadaki varlığının baki olduğunu dosta düşmana haykırdığımız Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49’uncu yıl dönümünü bu vesileyle yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Kıbrıs Adası’nın en büyük yolcu kapasitesine sahip havalimanının Ercan Havalimanı’nı olduğunu ve bu eserin KKTC’ye marka değeri kattığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Yeni terminal, eskisine kıyasla 6 kat büyütülmüştür. Bu şekilde 10 milyon yolcuya hizmet verebilecek duruma gelmiştir. Bugün itibarıyla Ercan Havalimanı, Kıbrıs Adası’nın en büyük yolcu kapasitesine sahip havalimanı konumundadır.”

Törendeki konuşmasında uluslararası arenada KKTC için hukuki temelden yoksun ve politik kısıtlamaların kaldırılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kıbrıs Adası’nda tahakkümü, gerginliği ve çatışma kültürünü değil, eşit iki devletin yan yana, birlikte yaşama idealini destekleyin, çağrımı yineliyorum” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu