Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Kaz Dağlarına En Ufak Zarar Vermedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale'deki açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı. Külliye'den dikkat çekici mesajlar paylaştı. Detaylar haberde;
Erdoğan: Kaz Dağlarına En Ufak Zarar Vermedik
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri Açılış Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konuşan Erdoğan, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Açılışı yapılan Ayvacık-Küçükkuyu yolundaki tünellerin uzunluğunun 5,7 kilometreyi bulduğunu söyleyen Erdoğan, “Bu yol Balıkesir-İzmir’e ulaşımı sağlayan Kuzey Güney aksının önemli kısımlarından biridir” dedi.

Tüneller sayesinde 50 dakikalık yolculuğun 5 dakikaya düştüğünü, yıllık kazancın 133 milyon lira olduğunu paylaştı. Çalışmalarda ise Kaz Dağları’na en ufak bir zarar verilmediğini ifade etti.

Konuşmasında Ak Parti döneminde inşa edilen köprü ve otoban çalışmalarını öven Erdoğan, muhalefeti eleştirdi.

Cumhurbaşkanı, “1915 Çanakkale Köprüsü’yle boğazı geçen otoban projesi bile tarihe kazılmış bir mühürdür. 81 vilayetimizin tamamını saran hamlenin daha çalışmalarını sürdürüyoruz. Muhalefet toplanıp dağılmaktan başka bir iş yapmazken biz ülkemizin gelecek asrını planlıyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner

“2053 Vizyonumuzun İnşasına Başlıyoruz”

“2053 vizyonumuzun inşasına başlıyoruz” diyen Erdoğan, her alanda Türkiye’yi büyük dönüşüme hazırladıklarını ifade etti.

Ekonomik darboğaz hakkında da yorum yaparak, hayat pahalılığının karşısında Türkiye’nin imkanlarının daha fazla olduğunu savunarak şöyle konuştu:

“Hayat pahalılığının getirdiği sıkıntılar olmakla beraber imkanlarımız daha büyüktür. Türkiye’yi güçsüz, idari olarak dağınık, vizyon olarak kısır, hizmet olarak eksik günlerine geri döndürmek isteyenler elbette vardır. Milletimiz demokrasi ve kalkınmayla elde ettiği kazanımların kıymetini biliyor. Türkiye asla haritada gözüken sınırlarından ibaret bir ülke değildir. Biz kendimizle birlikte kalbi ve gözü bize yönelmiş tüm dostlarımız ve mağdurlar için büyük güçlü Türkiye’yi inşa etmenin peşindeyiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.