Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Karadağlı Mevkidaşı ile Görüştü: Destek Vurgusu Yapıldı

Karadağ Cumhurbaşkanı Djukanic ile Erdoğan ortak basın toplantısı düzenlendi. İki ülkenin liderleri açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan Karadağlı Mevkidaşı ile Görüştü: Destek Vurgusu Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic ile ortak basın toplantısı düzenledi ve açıklamalarda bulundu. Gün içinde Djukanovic onuruna resmi öğle yemeği verildi. İki ülke arasında ilişkiler masaya yatırıldı. Erdoğan, Karadağ’daki Türk yatırımcıların sayısının 3 bin 800’e ulaştığını söyledi.

Özel sektörün Karabağ’daki başarılı çalışmalarını sürdüreceğinden emin olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, bunun çok önemli bir adım olduğunu aktardı. İkili ticaret hacmini 250 milyon dolara çıkarma hedefi koyduklarını anımsatan Erdoğan, mevcut tabloda yüzde 49’luk artışla 182 milyon dolara ulaşarak rekor kırdığını bildirdi.

TİKA Karadağ’da 400’den fazla proje ve faaliyet gerçekleştirildiğini, Karadağ’ı desteklemeye devam edeceklerini vurguladı. Balkanlar başta olmak üzere çok önemli değerlendirmeler yapma fırsatı bulduklarını, Balkanlar’ın önemli bir parçası olan Karadağ’ın barışa önemli katkılar sağladığını paylaştı.

Karadağ’ın Avrupa Birliği (AB) ile bütünleşme çalışmalarını takip ettiklerini ifade etti.

Basın toplantısında konuşan Djukanovic, İstanbul’da olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu, bu davetten dolayı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Birçok alanı ele aldıklarını, ekonomik gelişmeleri konuştuklarını belirten Djukanovic, “ Eğer gelişeceksek, ileri gideceksek güvenli bir şekilde gitmeliyiz.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.