Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Kabine Toplantısı Öncesi AFAD Görevlilerine Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın hemen öncesinde AFAD merkezinde görevlilere açıklamalarda bulundu.
Erdoğan Kabine Toplantısı Öncesi AFAD Görevlilerine Seslendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz dakikalarda başlayan Kabine Toplantısı öncesinde, AFAD Merkezi’nde görevlilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kahramanmaraş’ta ve 10 ilde meydana gelen büyük felaketin başından itibaren AFAD’ın büyük bir mücadeleyi sürdürdüğünü söyledi.

Bunun gece gündüz demeden devam eden bir mücadele olduğunu belirten Erdoğan, “Bu felaket, asrın felaketi şeklinde de ifade ediliyor. Bu çok çok mübalağalı da bir ifade değil. Dünyadaki tüm Deprem konusunda konuşacak sözü olanlar, bizdeki bu felaketi bu şekilde ifade ediyorlar. Ölenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza şifa diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Dün İstanbul’da Çam Sakura Hastanesi’ni ziyaret ettiğini belirten Erdoğan, felaket esnasında doğumu gerçekleşen anneleri ziyaret ettiğini, orada gerek annelerdeki gerek babalardaki metaneti gördüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında, “Hedefimiz 1 yıl içinde bu konutları yeniden inşa ve ihya. Tüm vatandaşlarımın ilk söyledikleri şey konut. ‘Benim evlerim ne olacak?’ ilk sözleri bu.” ifadelerini kullandı.

‘Daha Önce Olduğu Gibi Yine Aynısını Yapacağız’

Daha önce Van, Bingöl, İzmir’de ve sel afetlerinde kısa zamanda bunları inşa ettiklerini hatırlatan Erdoğan, burada da aynısını gerçekleştireceklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan bununla ilgili, “Hiç endişeniz olmasın. Bu millet bu tür felaketlerin altından nasıl kalktıysa bundan da kalkacak. Hiç endişemiz yok.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından Kabine Toplantısı başladı. Toplantının ana gündem madde deprem olacak.

Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın