Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: İstiklal Marşı’mızda Tarif Edilen Gençliktir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Gençlik Festivali'nde gençlerle buluşarak dikkat çekici yorumlarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarının detayları haberde;
Erdoğan: İstiklal Marşı’mızda Tarif Edilen Gençliktir
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Volkswagen Arena’da düzenlenen Üniversiteli AK Gençlik Festivali’nde (ÜniAK FEST) açıklamalarda bulundu. Erdoğan, gençlikle gurur duyduklarını ve Türkiye Yüzyılı’nın emanet edilerek milletin asırlardır kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştüreceklerini savundu.

Erdoğan, “…Çünkü bu karşımdaki gençlik, İstiklal Marşı’mızda tarif edilen gençliktir. Bu gençlik, milletimizin parlayan yıldızı, yurdumuzun üstünde asla sönmeyecek ocağımız olan gençliktir. Bu gençlik kendisine zincir vurmaya kalkan çılgınları, kükremiş sel gibi aşıp geçen ve geçecek olan gençliktir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ve milletin geleceğini görmek isteyenlerin, başka yere değil Adalet ve Kalkınma (AK) gençliğe bakması gerektiğini belirtti.

Erdoğan, Son İki Yılda 34 Ayrı Programda Gençlerle Bir Araya Geldi

Son dönemde birilerinin ısrarla kuşakları, harflerle etiketleyerek gençlerle aralarını açmaya çalıştıklarını iddia eden Erdoğan, “Kötü kurgulanmış birtakım görüntüler, sokak röportajları, medya haberleri üzerinden kendi akıllarınca operasyon çekiyorlar. İşte gençler burada.” dedi.

İki yıl içerisinde 34 ayrı programda gençlerle bir araya geldiğini anımsatan Erdoğan, söz konusu programlarda sohbet ettiklerini, şiir okuduklarını, kah gülüp eğlendiklerini, kah hüzünlendiklerini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

AK Parti’nin genel üye sayısının 11 milyon 241 bin olduğunu bilgisini veren Erdoğan, AK Parti Gençlik Kollarının son 2 senede 423 bin yeni ve toplamda 1 milyonu geçen genç üye sayısının olduğunu kaydetti.

Gençler, Terör Örgütlerinin Pençesine İtildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bugüne kadar aralarına kimseyi sokmadıklarına dikkat çekti. Bundan sonra da hiç kimsenin aralarına girmesine izin vermeyeceklerini de ekledi.

Senelerce Türkiye’nin gençlerinin terör örgütlerinin pençesine itildiğini öne sürerek, dağlarda ve mağaralarda ölüme sürüklendiklerini vurguladı.

Erdoğan, “3,3 milyon öğrencimizin 26 milyar lirayı bulan kredi ödemesi endeks borcunu sildik.” ifadelerini kullandı.

Geçen sene yapılan düzenlemeyle üniversite eğitimini bırakmak zorunda kalan 4 milyon 242 bin vatandaşın yeniden okula dönmelerine imkan sağlandığını paylaştı.

Kat sayı adaletsizliğine de son verildiğini hatırlatan Erdoğan, “Kızlarımıza uygulanan, haksızlığın ötesinde bir hakaret olarak gördüğümüz başörtüsü yasağını biz kaldırdık.” diyerek görüş bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.