Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: İstanbul Sözleşmesi’nden Çekilmenin Olumsuz Etkisi Olmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde önemli mesajlar verdi. Detaylar haberde...
Erdoğan: İstanbul Sözleşmesi’nden Çekilmenin Olumsuz Etkisi Olmadı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Haliç Üniversitesi’nde düzenlenen Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Devlet olarak kadına yönelik şiddet ile mücadeleyi temel politikamız haline getirdik.” dedi.

Kadın ve erkeğin eşit olduğunu belirten Erdoğan, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi, aileyi yüceltme ve güçlendirme mücadelesini ayrılmaz parçası olarak gördüklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadınların haklarına en küçük olumsuz bir etkisi olmamıştır.” açıklamasında bulundu.

2011 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kurulduğunu hatırlatan Erdoğan, “Bakanlığımızın her çalışmasını yakından takip ederek, destekleyerek, samimiyetle sahiplenerek, hatta gerektiğinde mücadeleye bir fiil katılarak kadınların yanında yer aldığımızı gösterdik.” diyerek konuştu.

GCM Yatırım Banner

Aile kurumuna yönelik saldırıların kadınların haklarını savunmakla hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti.

Son 21 yıl içerisinde nice reformun, nice düzenlemenin karalılıkla hayata geçirildiğini belirterek en büyük devrimin 6284 sayılı kanunla yapıldığını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.