Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan İsrail’i ve Birleşmiş Milletler’i Topa Tuttu

Orta Doğu’da katliam derecesine gelen gelişmelere yönelik paylaşım yapan Erdoğan, hem İsrail’e hem de sürece sessiz kalan ülkelere ateş püskürdü. İşte detaylar;
Erdoğan İsrail’i ve Birleşmiş Milletler’i Topa Tuttu
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden İsrail’in saldırılarına yönelik paylaşım yaptı. Cidde’de yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı İcra Komitesi Olağanüstü Toplantısı’na dikkat çekti ve İslam aleminin kararlılığını, Filistin halkıyla dayanışmasını ve Filistin davasına desteğini somut bir şekilde göstermesini takdirle karşıladığını vurguladı.

Bölgedeki krizin çözümü için ilk günden itibaren yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı, şimdiye kadar devlet ve hükümet başkanı seviyesinde 18 liderle telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Erdoğan İsrail’i ve Birleşmiş Milletler’i Topa TuttuKaynak: Twitter

Mısır makamlarıyla iş birliği içerisinde 3 uçak dolusu insanı yardım malzemesini bölgeye ulaştırdıklarını, 3 uçak dolusu insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırdıklarını bildirdi.

“Sekteye Uğradı”

Erdoğan, sükuneti sağlamaya matuf çabaların bölgeye uçak gemilerinin gönderilmesi, Filistin halkına yönelik yardımların kesilmesi ve Gazze halkının toptan cezalandırılması gibi adımlarla sekteye uğradığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin iyice etkisizleştiğini ve güvenlik konseyi sorumluluğunu bir kez daha yerine getiremediğini kaydetti.

İnsan hak ve hürriyetleri konusunda mangalda kül bırakmayan batılı ülkelerin ateşe körükle gitmek dışında hiçbir adım atmadığını vurguladı.

“Taraflı ve İkiyüzlü”

Uluslararası medya organlarını da eleştiren Cumhurbaşkanı, bunların taraflı ve ikiyüzlü yayınlarıyla adeta insan kıyımını aklama yarışına girdiğini söyledi.

Güvenli bölge denilen alanlara göç eden masum insanların, sınır kapılarının, camilerin, okulların ve sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasının son 12 günde şahit olunan savaş suçlarından birkaçı olduğunu paylaştı.

“Lanetliyorum”

El Ehli Arab Hastanesi’ne yönelik menfur saldırının Gazze’deki katliamı başka bir boyuta taşıdığını belirtti. İnsanlığa karşı suç teşkil eden ve Gazze Halkına yönelik soykırım derecesine varan bu saldırının faaliyetlerini lanetlediğini vurguladı.

Katliamı yapan faillerin 7 Ekim’den bu yana yaptığı açıklamalarla ateşe benzin dökenlerin de sorumlu olduğunu aktardı. Erdoğan, “Çoğu çocuk ve kadın 4 bin Gazzeli kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum.” dedi.

Türkiye olarak kalıcı istikrarın tesisi için çalışmayı sürdüreceklerini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.