Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan İsrail’e Seslendi: Sivilleri Bombalamak Katliamdır!

TBMM’de düzenlenen Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in eylemlerine yönelik düşüncelerini paylaştı. İşte detaylar;
Erdoğan İsrail’e Seslendi: Sivilleri Bombalamak Katliamdır!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen Ak Parti Grup Toplantısı’nda gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Orta Doğu’da meydana gelen ve tüm dünyanın takip ettiği İsrail – Hamas arasındaki savaşa yönelik düşüncelerini paylaştı.

Sivil insanları katletmenin devlet değil örgüt refleksi olabileceğini belirten Erdoğan, İsrail’in devlet gibi değil örgüt gibi davranması durumunda örgüt muamelesi görmeye başlayacağını unutmaması gerektiğini aktardı.

Gazze’deki sivillerin katledilmesini asla kabul etmediklerini vurguladı ve şehrin suyunun, elektriğinin kesilmesinin, ibadethanelerinin yıkılmasının, sivillerin yaşadığı binaları yerle yeksan etmenin çatışma değil katliam olduğunu söyledi.

Erdoğan’dan Çağrı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avrupa ve diğer bölgedeki devletleri taraflar arasında adil tutumlar almaya çağıran Erdoğan, konuyla ilgili olarak birçok görüşme gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Bölgeye huzurun ancak Birleşmiş Milletler’in kararlarına dayanan 1967 sınırlarında başkenti doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devleti kurulmasıyla ve tüm dünya tarafından tanınmasıyla gelebileceğini savundu.

GCM Yatırım Banner

“Medeniyetin Hancısıyız”

Cumhurbaşkanı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki inlerinden Türkiye’ye saldırma hazırlığı yapan, bölgedeki unsurlara taciz eden teröristlere nefes aldırmadıklarını açıkladı. Bir süredir yürütülen yoğun hava operasyonlarını artırarak onları her yerde imha edeceklerini göstererek devam edeceklerini bildirdi.

Körfez Savaşı döneminden kalma hesaplarını Suriye’deki terör örgütüne arka çıkarak sürdürmeye çalışanların artık ortak milli çıkarların gerektirdiği aklı selim politikalara döneceklerini umut ettiklerini ifade etti.

Erdoğan, “Biz bu coğrafyanın ve medeniyetin hancısıyız, yolcusu değil.” dedi ve Türkiye’ye gizli, açık, siyasi oyunlarla ve sinsi ekonomik tuzaklarla istikamet çizilemeyeceğini herkesin kabul etmesinin şart olduğunu paylaştı.

“Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız”

Mandacılık hayalleri görenleri, eşit ortaklık temelinde yeni bir siyasi diplomatik, ekonomik ilişki modelini özümsemeye ve gereğini yerine getirmeye davet etti.

Türkiye’nin siyasi ve sosyal çıkar çatışmaları bakımından dünyanın en kırılgan bölgesinde yer aldığının altını çizdi. Bölgenin içine girdiği bu anafordan süratle çıkarmak için Türkiye olarak arabuluculuk ve adaletli hakemlik dahil üzerlerine düşenleri yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın