Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan İmzaladı! Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karar göre 2024 yılında 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Detaylar haberde...
Erdoğan İmzaladı! Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2024 yılında istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı belirlendi. Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli hizmet birimleri belirlendi.

2024 yılında istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personelinin sayısı 27 bin olarak belirlendi.

2024 Yılı İstihdam Edilecek Sözleşmeli Sağlık Personeli
Kaynak: Resmi Gazete

1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla geçerli olacak karar kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personelinin 23 bin 464’ü uzman tabip, 3 bin 498’i tabip, 1’i sağlık teknikeri, 25’i sağlık memuru, 2’si hemşire, 9’u ebe, 1’i diyetisyen olacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.