Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan İmzaladı! Dost Ülkelere Yardım Limiti Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan kararda dost veya müttefik devletlere yapılacak yardım limiti belirlendi. Detaylar haberde...
Erdoğan İmzaladı! Dost Ülkelere Yardım Limiti Belirlendi
HABER GİRİŞ

Dost veya müttefik devletlere yapılacak yardım limiti belirlendi. Karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yayımlanan karara göre 2024 yılında anlaşma akdedilmeksizin dost veya müttefik devletlere ve bu devletlerde bulunan kamu veya özel nitelikli kurum ve kuruluşlara mal ve hizmet hibesi mübadelesi veya yardım olarak verilmesinde uygulanacak parasal limit 200 milyon Türk Lirası olarak belirlendi.

Söz konusu karar kapsamında 41 kalem malzeme hibe edilebilecek.

Anlaşma akdedilmeksizin protokolle verilebilecek mal ve hizmet listesinde silah ve mühimmat ile bunlara ait yedek parçalar, yiyecek ve içecek malzemeleri, askeri giyim kuşam, bando malzemeleri, sağlık cihazları, akaryakıt, insansız hava araçları gibi malzemeler yer aldı.

Karar 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.