Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan ile Putin Görüştü: Savaşta Son Durum Ele Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüşme gerçekleştirdi.
Erdoğan ile Putin Görüştü: Savaşta Son Durum Ele Alındı
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, liderler arasındaki diplomasi trafiği devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefondan görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ve Türkiye-Rusya ilişkilerinin ele alındığı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile olan görüşmesinde, barışa giden yolun açılması için İstanbul görüşmelerinde yakalanan olumlu ivmenin devam etmesinin herkesin yararına olduğunu iletti.

‘Türkiye Kalıcı Barış için Gayret Gösterecek’

Erdoğan ateşkesin, insani koridorların etkin şekilde işletilmesinin ve tahliyelerin güvenli şekilde  gerçekleştirilmesinin önemine işaret ederken, herkese zarar veren bu gidişatın durdurulması ve kalıcı bir barışın tesis edilmesi için Türkiye’nin elinden gelen gayreti göstermeye devam edeceğini söyledi.

Açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müzakerelerde önemli bir eşik olacak İstanbul Sürecini liderler düzeyine taşıma teklifini yinelediğine yer verildi. Erdoğan geçtiğimiz gün BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşme gerçekleştirmişti.

Hafta sonu ise Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefondan bir görüşme yapılmıştı. Erdoğan bu görüşmede Zelenskiy’e müzakere sürecinde desteğe her zaman hazır olduklarını iletmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu