Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan ABD’ye Seslendi: Senin Orada Ne İşin Var?

Türkiye Gençlik Vakfı 2023 Teşkilat Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan ABD’ye Seslendi: Senin Orada Ne İşin Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Teşkilat Buluşması etkinliğinde kameraların karşısına geçerek gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. TÜGVA’nın Türkiye’nin gururu olan kuruluşlardan biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin sesini, nefesini ve yardım elini dünyanın en ücra köşelerine ulaştıran sivil toplum kuruluşlarını tebrik etti.

Türkiye’nin aydınlık geleceğine dair umutların hızla büyüdüğünü ve inancın daha da arttığını belirten Cumhurbaşkanı, dağdaki teröriste çocuk muamelesi yapanların gençleri hedef aldığını paylaştı.

Gençlerin arasında kendini daha genç hissettiğini sözlerine ekledi ve gençlere hizmet etmeye devam edeceklerini aktardı.

6’lı masaya işaret eden Erdoğan, “Ne 6’lı ne de 16’lı masa tuttu” ifadelerini kullandı. Muhalefetin yok olduğunu vurguladı ve sığınmacıları hedef alan provokasyonları gördüklerini ifade etti. Sonuç olarak vatandaşın tercihine mazhar olmayı başardıklarını hatırlattı. Zaferle katıldıkları seçimlerin siyaset tarihinde bir dönüm noktası olarak yazıldığını dile getirdi.

“Ustalık Dönemi”

Cumhurbaşkanı, gelecek 5 seneyi ustalık dönemi olarak gördüklerini, ne yapıyorlarsa Türkiye Yüzyılı’nın hayata geçirilmesi için yaptıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Son 21 yılda bunun altyapısını zaten kurduklarını, ulaşımdan savunmaya, üretimden sağlığa kadar Türkiye’nin eksikliklerini büyük ölçüde tamamladıklarını aktardı.

Aile ve Gençlik Bankası’na ilişkin kanun teklifini yakında Meclis’e sunacaklarını, bu banka ile gençlerin ev kurmasın yardımcı olacaklarını bildirdi.

“Sancılı ve Sıkıntılı Günler”

Bugün itibarıyla Rusya – Ukrayna savaşının 595. güne ulaştığına dikkat çeken Erdoğan, Orta Doğu’da yaşanan gerginliklere değindi.

Bölgede milyonlarca mazlumun hayatta kalma mücadelesi verdiğini ve Irak’ın ABD işgalinden beri etnik köken çalışmalarından kendini kurtaramadığını ifade etti.

Yemen’den Libya’ya birçok kardeş coğrafyada istikrarsızlık, çatışma ve gerilimin hakim olduğunu paylaştı. Türkiye olarak tarihi, beşeri, coğrafi, dini bağların olduğu topraklardaki hadiselerden doğrudan etkilendiklerini, nerede zulüm varsa durdurmaya çalıştıklarını bildirdi.

Gazze’de savaştan dolayı ekmek ve suyun olmadığını belirtti ve “Nerede Batı?” dedi. Bu konuda herhangi bir tedbir alınmadığını belirtti ve ABD’nin bölgeye uçak gemisi gönderdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı, ABD’nin bölgedeki faaliyetlerine dikkat çekerek “Amerika nere, Akdeniz, İsrail, Filistin nere? Ne işin var orada?” dedi.

SİHA Gündemi

Türkiye’ye ait silahlı insansız hava aracının düşürülmesine işaret eden Erdoğan, “Biz seninle NATO’da beraber değil miyiz? Sen bu ülkenin SİHA’sını nasıl düşürürsün” ifadelerini kullandı.

Telefon diplomasisi ile çatışmalara diyalog yoluyla çözüm bulmaya gayret ettiklerini, 13 liderle görüştüğünü belirtti.

Mısır’ın refah kapısının bombalandığını, konuyla ilgili atılacak adımlar olduğunu aktardı. Sivillere yönelik hiçbir eylemi tasvip etmediklerini açık ve net şekilde ifade ettiklerini, orantısız şiddetin daha fazla şiddet, acı, yıkım ve istikrarsızlığa sebep olacağını vurguladı.

Dar bir alanda yaşayan 2 milyon Gazzeli’nin elektrik, su, akaryakıt ve gıdasını kesmenin ne insani ne de vicdani olmadığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.