Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Garantör Ülke Olarak Elimizi Taşın Altına Koyacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret kapsamında gittiği Cezayir'de İsrail'i eleştirirken, Filistin'e olan desteğini yineledi. Detaylar haberde...
Erdoğan: Garantör Ülke Olarak Elimizi Taşın Altına Koyacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi ziyaret kapsamında Cezayir’e gitti. Mevkidaşı Abdülmecid Tebbun ile basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların yanı sıra savaş gündemine yönelik konuştu.

Erdoğan, İsrail’in savaş suçu işlediğini ve Filistin devletinin tesisinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Cezayir’i Filistin meselesinde kararlı duruşu için takdir etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adil bir barış için bölge ülkelerle garantör ülke olarak elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu açıkladık.” dedi.

Önceliğin ateşkes ve insani yardımların bölgeye intikali olduğunu söyledi.

Erdoğan, sürece gereken katkının sunulduğunu dile getirdi. İsrail’in yaptığının barbarlık olduğunu dile getirerek hastane, ibadethane, okul gibi mekanları hedef aldığını ve halkın göçe zorlandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile düzenledikleri toplantı hakkında konuşan Erdoğan, görüşmenin verimli geçtiğini bildirdi.

10 Milyarlık Ticarete Gayret Edeceğiz

İki ülkenin dostluk ve kardeşlik bağlarına sahip olduğunu 5,3 milyarlık ticaretin 6 milyar yakalamasını hedeflediklerini söyledi. 10 milyarlık ticareti de gayretleri artırarak başaracaklarını aktardı.

Cezayir’in ülkemizdeki yatırımlarının memnuniyet verici olduğunu belirten Erdoğan, enerji ve yenilenebilir enerjideki ilişkileri yeni ortaklıklarla çeşitlendirmeyi arzu ettiklerini dile getirdi.

Savunma sanayisinde neler yapılabileceği konusunda değerlendirmeler yaptıklarını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.