Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Enflasyon Sorununu Mutlaka Çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında Türkiye'nin ekonomik hedeflerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan: Enflasyon Sorununu Mutlaka Çözeceğiz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomide Orta Vadeli Program’ın sonuçlarının alınmaya başlandığını belirten Erdoğan, 2024 yılının ilk çeyrek büyüme rakamlarıyla birlikte bu programa olan güvenin daha fazla pekiştiğini ifade etti.

Enflasyon sorununa da değinen Cumhurbaşkanı, “Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon oranlarını inşallah yakalayacağız. Bunu geçmişte başardık, inşallah tekrar başaracağız,” dedi.

Erdoğan, “Bu ülkeye; ekonomiden güvenliğe, ulaştırmadan ticarete, savunmadan enerjiye hemen her alanda Cumhuriyet tarihinin altın yıllarını biz yaşattık. Başarılarımızdan, ülkemize kazandırdıklarımızdan elbette gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Turizmde Bu Yıl 60 Milyar Dolarlık Rekor Hedefleniyor

İhracat ve turizm alanındaki gelişmelere dikkat çeken Erdoğan, “İhracat tarafı gayet iyi gidiyor. Turizmde bu sene 60 milyar dolarlık gelirle rekor kırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

Enerji sektöründeki ilerlemeleri de vurguda bulunarak, Karadeniz ve Gabar’daki keşiflerin Türkiye’nin enerji alanında büyük bir atılım yapmasına olanak sağladığını dile getirdi.

Aramadan bulunmaz düsturuyla bu alandaki çalışmalara hız verileceğini, gıda arz güvenliğinin öneminin giderek arttığı dönemde tarım ve hayvancılık konusuna önem verdiklerini vurguladı.

Sanayide çarkların dönmeye başladığını söyleyen Erdoğan, üretimin artmaya devam ettiğini kaydetti. Kişi başı gelire oranla imalat sanayi katma değerinde önemli bir noktaya ulaşıldığına da dikkat çekti.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Hayata Geçirilecek

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin hayata geçirileceğini belirten Erdoğan, bu modelin detaylarının Milli Eğitim Bakanı tarafından toplantıda paylaşıldığını aktardı.

Cumhurbaşkanı, bazı marjinal grupların eleştirilerinin çoğunun pedagojik değil, tamamen ideolojik sebeplerden kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Erdoğan, “Gereksiz tartışmaların içine girmeyeceğiz. Bizi kimsenin kendi gündemine hapsetmesine izin vermeyeceğiz. Her birimiz kendi şehrinde, kendi bölgesi ve görev alanında davamıza hizmet etmek için canla başla çalışacak, koşturacak, ter dökecek,” dedi.

Ekonomiye ilişkin mesajlarının yanı sıra, vatandaşların beklentilerine kulak tıkamayacaklarını ve milletin dertlerinin çözüm adresi olacaklarını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın