Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Emeklilere Seslendi: Hep Yanınızda Olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Üniversitesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen iftar programında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan Emeklilere Seslendi: Hep Yanınızda Olacağız
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Emeklilerle İftar Programı”nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde emekli maaşlarına yapılan düzenleme, EYT ve İsrail’in Mescid-i Aksa baskını vardı.

Programda sözlerine İsrail polisinin, terör ve tedhiş eylemleriyle Mescid-i Aksa’yı ve Filistinli Müslümanları hedef almasından duydukları üzüntüyü dile getirerek başlayan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“Mescid-i Aksa Kırmızı Çizgimizdir”

İsrail polisininin ibadet eden sivillere ses bombalarıyla saldırmasını kınadıklarını belirten Erdoğan, Türkiye olarak bu saldırılar karşısında asla sessiz kalamayacaklarını vurguladı.

“Mescid-i Aksa’ya el uzatılması, Harem-i Şerif’in kutsiyetinin ayaklar altına alınması kırmızı çizgimizdir” diyen Erdoğan, saldırıların bir an önce durdurulması çağrısında bulundu.

“Çalışırken Olduğu Gibi Emeklilikte de Hep Yanınızda Olacağız”

Emeklilerle ilgili yapılan son düzenlemelere değinen Erdoğan, 2 milyon 250 bin vatandaşa EYT ile bu geniş aileye katılma imkanı tanıdıklarını belirtti.

Kaynak: Twitter / @RTErdogan

“Çalışırken olduğu gibi emeklilik döneminizde de sizlerin hep yanınızda olacağız” ifadesini kullanan Erdoğan, en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya yükselttiklerini, emekli olduktan sonra ticaret yapmak isteyenlerin yüzde 15 kesintisini önce düşürdüklerini, sonra kaldırdıklarını ifade etti.

Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Memurların ek göstergelerinden emeklilerin de yararlandığını söyleyen Erdoğan, 1000’er lira olarak verilen ikramiyeleri 2000 liraya çıkardıklarını ve tüm bunların emeklilere verilen değerin birer göstergesi olduğunu kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu