Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Ekonomide Sıkıntıları Geride Bıraktığımız Dönemdeyiz

Haliç Kongre Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Erdoğan, ekonomide sıkıntıların geride bırakıldığı bir dönemden geçildiğini söyledi. İşte detaylar;
Erdoğan: Ekonomide Sıkıntıları Geride Bıraktığımız Dönemdeyiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde 10. Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, her iş gibi Türk Devletleri Teşkilatı’nın siyasi gücünü ve etkinliğini artıracak olan hususların başında ekonomi alanında kat edeceği ilerlemenin geldiğini vurguladı.

Dünya Türk İş Konseyi’nin yapılacak anlaşma ile teşkilatın adeta bir parçası haline gelecek olmasını ekonomik açıdan çok önemli gördüğünü belirtti. Türk diasporası denilen diğer ülkelerde yaşayan, çalışan, eğitim gören Türkiye kökenli insanların sayısının 8 milyonu bulduğu göz önüne alındığında, bunun öneminin daha iyi anlaşılacağını aktardı.

Dünya Türk İş Konseyi gibi yapıların katkılarıyla kültürel, tarihsel, ekonomik, sosyal, siyasi bağları sürekli güçlendirmek için sürekli çalıştıklarını açıkladı.

“İş Birliği Şart”

Sayısal, ekonomik ve sosyal olarak zayıf diasporaların siyasi olarak çok daha güçlü olduğunu yaşanılan hadiselerde gördüklerini, bu çerçevede çok daha yakın iş birliği içinde olmanın ve çok daha etkin mekanizmalar kurulmasının gerektiğini söyledi.

Erdoğan, bu kurultay gibi platformların iş dünyasından başlayarak sosyal ve siyasi tüm alanlara yayılan bir dalga oluşturacağına inandığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Türkiye Yüzyılı Açıklaması

Türkiye olarak tüm hesapları dünyanın önündeki bu müstakbel çağın lider ülkeleri arasında yer alma üzerine kurduklarını, Türkiye Yüzyılı derken ifade ettikleri vizyonun tam da bu olduğunu vurguladı.

İslam dünyasında benzer arayışlar içinde olduklarını, açıkçası orada mesafe kat etmenin zor ve yavaş olduğunu dile getirdi.

“Sıkıntıların Geride Bırakıldığı Bir Dönem”

Devletsiz ve vatansız kalmanın ne anlama geldiğinin sayısız örneği olduğunu kaydeden  Cumhurbaşkanı, verdikleri mesajları en iyi dünyanın değişen ekonomik trendlerine, ticari ilişkilerine, yeni fırsatlara hızlı uyum yeteneğine bizzat şahit oldukları Türk iş dünyasının anladığını söyledi.

Türk ekonomisinde, küresel ekonomik dalgalanmaların etkisiyle meydana gelen sıkıntıların adım adım geride bırakıldığı bir dönemden geçildiğini belirtti.

En azılı düşmanların bile Türkiye’yi görmezden gelemediğini, ekonomi üzerinde kara bulutlar toplama çalışmalarında başarılı olamadıklarını paylaştı. Bunun kadim bir mücadele olduğunu ve asla sona ermeyeceğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.