Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Duyurdu: Gabar’da Petrol Üretimi Hedefi 100 Bin Varil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak'ta Madenci Anıtı'nda gerçekleştirilen mitingde petrol ve doğal gaz üretimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Erdoğan Duyurdu: Gabar’da Petrol Üretimi Hedefi  100 Bin Varil
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’taki Madenci Anıtı’nda düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan’ın konuşmasında Karadeniz doğal gazı ve Gabar’daki petrol üretimi öne çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “9 ay önce 20 Nisan tarihinde Zonguldak’a geldiğini hatırlatarak, “Karadeniz doğal gazını resmen devreye almanın gururunu yaşamıştık. Ücretsiz doğalgaz desteğimizi sürdürüyoruz. İlk ay konutlardan hiçbir ücret almadık.” açıklamasında bulundu.

Vatandaşların doğal gaz faturasını ödediklerini ve 11 ay boyunca konutlarda kullanılan 25 m3’lük doğalgaz bedelinin bilabedel olacağını söylediklerini belirten Erdoğan, bu uygulamayı Nisan 2024’e kadar devam ettireceklerini, vatandaşa 84 milyar destek sağlayacaklarını vurguladı.

Sismik arama çalışmalarının sürdüğünün bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın merkezi haline getirmekte kararlıyız. Enerjide tam bağımsızlığı yakalamak en önemli hedefimiz. Türkiye’nin enerji güvenliğini garanti edecek hamleleri hayata geçiriyoruz.” diye konuştu.

Karadeniz doğal gazının ardından Gabar’da bululan petrolün bu atılımlardan biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibariyle 35 bin varili geçti. 2024 sonunda Gabar’da günlük üretim miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hem petrol hem doğalgaz hem madende yeni müjdeler vermeyi ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.