Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Duyurdu: Afet Yönetimi Politikaları Kurulu Açılacak

Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, Afet Yönetimi Politikaları Kurulu kurulacağını duyurdu. İşte detaylar;
Erdoğan Duyurdu: Afet Yönetimi Politikaları Kurulu Açılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, tarihin en ağır can kayıplarından ve yıkımlardan biri olan 6 Şubat depremlerini yeni bir miladın başlangıcı haline getireceklerini söyledi. Daha süratli, pratik ve sonuç odaklı hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Depremden alnının akıyla çıkan TOKİ projeleriyle alay olduğunu bildiklerini söyleyen aktaran Erdoğan, bundan sonra hem yönetim, hem toplum, hem de bilim dünyası olarak daha süratli, daha pratik, sonuç odaklı hareket edileceğini paylaştı.

110 siyasetçi ve bilim adamıyla bir araya geldiklerinin altını çizdi ve Cumhurbaşkanlığı bünyesinde halihazırda 9 tane olan politika kurullarına 10. olarak Afet Yönetimi Politikaları Kurulu’nu ekleyeceklerini dile getirdi. Güzel binalar inşa ederek insanları buralara taşıyacaklarını, artık yeni ve farklı bir döneme girildiğini ifade etti.

11 vilayette meydana gelen depremin ardından atacakları planlama ve yeni projelendirme ile birlikte şehirlerin ve köy evlerinin hepsinin ele alınacağını söyledi. Yeni oluşturulan kurul ile birlikte gerekli adımların atılacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.