Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan Duyurdu: Afet Yönetimi Politikaları Kurulu Açılacak

Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, Afet Yönetimi Politikaları Kurulu kurulacağını duyurdu. İşte detaylar;
Erdoğan Duyurdu: Afet Yönetimi Politikaları Kurulu Açılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, tarihin en ağır can kayıplarından ve yıkımlardan biri olan 6 Şubat depremlerini yeni bir miladın başlangıcı haline getireceklerini söyledi. Daha süratli, pratik ve sonuç odaklı hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Depremden alnının akıyla çıkan TOKİ projeleriyle alay olduğunu bildiklerini söyleyen aktaran Erdoğan, bundan sonra hem yönetim, hem toplum, hem de bilim dünyası olarak daha süratli, daha pratik, sonuç odaklı hareket edileceğini paylaştı.

110 siyasetçi ve bilim adamıyla bir araya geldiklerinin altını çizdi ve Cumhurbaşkanlığı bünyesinde halihazırda 9 tane olan politika kurullarına 10. olarak Afet Yönetimi Politikaları Kurulu’nu ekleyeceklerini dile getirdi. Güzel binalar inşa ederek insanları buralara taşıyacaklarını, artık yeni ve farklı bir döneme girildiğini ifade etti.

11 vilayette meydana gelen depremin ardından atacakları planlama ve yeni projelendirme ile birlikte şehirlerin ve köy evlerinin hepsinin ele alınacağını söyledi. Yeni oluşturulan kurul ile birlikte gerekli adımların atılacağını duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu