Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Dünya Helal Piyasası 5 Trilyon Doları Aştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya helal piyasasının 5 trilyon doları aştığını söyledi. Detaylar haberde...
Erdoğan: Dünya Helal Piyasası 5 Trilyon Doları Aştı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Dünya Helal Zirvesi ve 10. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı 2023’e video mesaj gönderdi. Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, helal gıda piyasasının büyüklüğüne değindi.

Erdoğan, zirve boyunca yapılacak tartışmaların giderek güçlenen helal sektöründeki firmalar, kurumlar ve tüketiciler için yeni ufuklar açacağına inandığını söyledi.

10 bini yabancı toplam 40 bine yakın misafiri ağırlayacak Helal Zirvesi’nin, İslam ülkelerinin gıda güvenliğini tahkim edeceği kanaatinde olduğunu aktardı.

Erdoğan, bu fuarın ülkenin şirketlerinin helal sektöründen daha fazla pay almasına da zemin hazırlayacağını bildirdi.

Helal sektörünün ülkede hak ettiği konuma gelmesini sağlayacaklarını bildiren Erdoğan, bugün dünya helal piyasası gıda, turizm, kozmetik, finans gibi sektörler başta olmak üzere toplam 5 trilyon doları aşan bir büyüklüğe ulaştığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan bir kez daha İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin tamamını enstitüye üye olmaya, böylece helal belgelendirmedeki ihtilafları, uyuşmazlıkları, güvensizlikleri ortadan kaldırmaya davet ediyorum.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.