Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: Deprem Bölgesindeki Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Kentsel Dönüşüm Projesi Toplu Temel Atma Töreni'nde konuştu. İşte detaylar...
Erdoğan: Deprem Bölgesindeki Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmadık
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Kentsel Dönüşüm Projesi Toplu Temel Atma Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşları asla yalnız bırakmadıklarını belirterek “Depremin siyasetini ve istismarını yapanlardan değil, depremzedelerin acılarını paylaşanlardan olduk.” dedi.

Ekonomisi ne kadar iyi olursa olsun, böyle bir felaketin altından kalkabilecek ülkelerin sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceğini söyledi.

Erdoğan, “28 Mayıs seçimlerinde şahsımıza verdiği destek için Hatay halkına teşekkür ediyorum. Bize olan inançlarını tekrar gösterdiler. Tercihlerinden dolayı depremzedelerimize hakaret edenlerden değil, 85 milyonun tamamını kucaklayanlardan olduk.” dedi.

5 Bin Bağımsız Bölümün Temeli Atıldı

Hatay’daki çalışmalar hakkında bilgi veren Erdoğan, 32 bin 600 konut, 7 bin 800 köy evi ve depo olmak üzere toplam 40 bin 400 bağımsız bölümün inşasının devam ettiğini söyledi.

Bugün bunlara yenilerinin eklendiğini ve 5 bin bağımsız bölümün temellerinin atıldığını kaydetti.

Yerinde Dönüşüm Projesi’ne gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getiren Erdoğan, toplam 86 bin kişinin başvuru yaptığını söyledi.

Proje kapsamında hem hibe hem de kredi desteği verileceğini kaydetti.

Hatay Havalimanı’nın projesinin tamamlandığını ve kısa sürede yapımına başladıklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu