Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Cumhuriyet Vurgusu: “Muazzam Bir Hazinedir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100. yıl hitabını Vahdettin Köşkü'nde gerçekleştirdi. Önemli mesajlar verdi. Detaylar haberde...
Erdoğan’dan Cumhuriyet Vurgusu: “Muazzam Bir Hazinedir”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kapsamında halka seslendi.

Erdoğan, “ Türkiye Cumhuriyeti muazzam bir hazinedir. Cumhuriyetimizin 100 yaşını millet olarak gururla kutluyoruz. Geçmişimizden kuvvet alıyoruz. Cumhuriyetimiz bizim için ilham kaynağıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanları minnetle anıyorum. Reddi miras yapmıyor, şanlı mazimizin her safhasını bağrımıza basıyoruz. Cumhuriyet bir kopuş bir kesinti değil, tam tersine yeni bir filiz vermedir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah belki de bu yılın sonunda 86 milyonu aşacağız. 100 milyonluk Türkiye’yi de uzak olmayan bir gelecekte hep birlikte göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Hizmet inancıyla millete hizmet ettiklerini belirten Erdoğan, eğitimde, sağlıkta, adalette, ulaştırmada dev adımlar attıklarını vurguladı. Uçak gemilerini 2’ye çıkaracaklarını belirtti.

“En Büyük Hedef Özgürlükçü Bir Anayasa”

Türkiye Yüzyılı vizyonu ile cumhuriyetin ikinci asrına girildiğini belirten Erdoğan, önümüzdeki dönemde en büyük hedefin  sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasa olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, “Tüm dünyaya Vahdettin Köşkü’nden ilan ediyoruz: Türkiye Cumhuriyeti’nin mesut, muvaffak ve muzaffer olmasının’ önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir.” dedi.

“Toplam Milli Gelir 1 Trilyon Dolar Seviyesini Aştı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1923 yılında 577 milyon dolar olan toplam milli gelirin bugün 1 trilyon dolar seviyesini aştığını söyledi. Kişi başı milli gelirin 1923 yılında 45 dolar iken 2022 yılında 3 bin 608 dolara, 2022 yılında 10 bin 659 dolara yükseldiğini söyledi.

Konuşmasında İsrail-Filistin savaşına da değinen Erdoğan, “Nerede gözü yaşlı bir mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi varsa yardımına koşan, elinden tutup kaldıran, derdine derman olan Türkiye’dir. Bugün de aynı dirayetli duruşu Gazi’nin ‘kimse el süremez’ dediği Filistin ve Gazze için sergiliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasının sonlanmasının ardından İstanbul Boğazı’nda havai fişek ve dron gösterisi yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.