Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Bu Sinsi Oyunu Bir Kez Daha Bozacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi.
Erdoğan: Bu Sinsi Oyunu Bir Kez Daha Bozacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 saat 30 dakika süren Beştepe’deki toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin 81 vilayetinde özellikle ilçelerde yapacakları programlar ile milletin Türkiye Yüzyılı ile ilgili beklentilerini, tekliflerini alarak özellikle vizyonlarını somutlaştıracaklarını vurguladı.

Bu doğrultuda seçimlerden önce kamuoyunun karşısına Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir hazırlıkla çıkmayı planladıklarını belirtti.

TOGG ile ilgili bilgiler veren Erdoğan, TOGG’un Bursa Gemlik’teki üretim bandından çıkışıyla Cumhuriyetin 99. yıl sevincini taçlandırdıklarını söyledi. Geçmişte yerli ve milli sanayi hamleleri kimi özgüven eksikliği, kimi kasıtlı sabotajlar, kimi istikrarsızlık iklimi nedeniyle kesintiye uğrayan millet için TOGG’un çok önemli bir sembol olduğunu vurguladı.

TOGG’un başarısının sadece bir firmanın bir üretim tesisinin değil, topyekün 85 milyonun başarısı olarak görüldüğünü kaydetti.Togg’un Mart ayı sonunda yola çıkacağını dile getirdi.

Uyuşturucu iddiaları ile ilgili tepki gösteren Erdoğan, “Polis ve hükümetimize iftira atanların sinsi niyetlerle hakaret ettiklerinin altını çizmek istiyorum. Türkiye’yi terörle, uyuşturucu kaçakçılarıyla aynı fotoğrafın içine sokuyorsa, yaptığı iş beşinci kol faaliyetidir. Bu sinsi oyunu bir kez daha bozacağız.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Hayatın idamesi için gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlara kapsamlı yardımların devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, Türkiye aile desteği programı kapsamında 2,5 milyon vatandaşa 3,2 milyar liranın yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Doğal gaz yardımının 2022 yılı kış dönemi ilk grup ödemesinin ve elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon tutarındaki ödemesinin bu hafta içinde yapılacağını açıkladı.

Bu hafta toplamda 7 milyar lira tutarındaki sosyal desteği insanların hizmetine sunmuş olduklarını aktardı.

Başörtüsü konusunda uzlaşmanın olmaması durumunda kendi tekliflerini götüreceklerini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın