Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Bu Felakete Hazırlıklı Olabilmek Mümkün Değildir

Kahramanmaraş merkezli depremlere yönelik değerlendirmelerini paylaşan Erdoğan, can kaybı sayısını güncelledi. İşte detaylar;
Erdoğan: Bu Felakete Hazırlıklı Olabilmek Mümkün Değildir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ı ziyaret ettiğini hatırlatarak oradaki durumun vahametini yakından gördüğünü söyledi. Şimdi de Hatay’da şahit oldukları tablonun oralardan pek de farklı olmadığını ifade ederek “10 şehrimizin tamamındaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

Depremin yaşandığı andan itibaren önce valiliklerin, ardından bakanlıkların, bakanların ve kurumların harekete geçerek vatandaşların yardımına koştuğunu belirtti.

Yaklaşık 13,5 milyon insanın yaşadığı 500 kilometre çapındaki bir alanda etkili olan depremin yol açtığı yıkımın büyüklüğünün ve yaygınlığına bir de hava şartlarının zorluğunun eklendiğini paylaştı.

Kamu personelinden sivil toplum kuruluşu üyelerine, yurt dışından gelen afet ekiplerinden gönüllülere kadar sayıları 60 bini bulan akredite kişinin arama kurtarmadan yardım faaliyetlerine her konuda canla başla çalıştığını vurguladı.

Deprem bölgesindeki illere yardım konvoyları çıkarıldığını, bu şekilde on binlerce insanın deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak için yollara düştüğünü paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Hiçbir vatandaşı mağdur etmeyecek bir afet yönetimi yürüteceklerini vurgulayan Erdoğan, tüm depremzedelere 10’ar bin TL verme kararını Kahramanmaraş’ta açıkladıklarını hatırlattı.

“Hazmedemiyorum”

Erdoğan, dönemin dayanışma dönemi olduğunu, böyle bir dönemde hala basit, siyasi çıkar uğruna çirkefçe hala burada olumsuz kampanyalar yürütenleri hazmedemediğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı, ”Bunun yanında da üzerinde bulunan makamın sorumluluğu olmamış olsa ben bugün böyle konuşmam, çok daha farklı konuşurum.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.