Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Biz Kurusıkı Atmayız, İcraatlerimizle Konuşuruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis'te 75 kalem kamu yatırımı ile özel sektör yatırımlarının açılışında önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Biz Kurusıkı Atmayız, İcraatlerimizle Konuşuruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde konuşma yaptı. Konuşmasının başında “Bugün tek bir açılış töreniyle toplam tutarı 12,5 milyar lirayı bulan yatırımları resmen hizmete alıyoruz. Tüm kurumlarımızın hizmet ve projeleri bulunuyor. 75 kalem eser ve hizmeti Bitlisimize sunmuş oluyoruz.” diyen Erdoğan, Bitlis Organize Sanayi’de 3 bin kişiye istihdam sağlayacak firmaların açılışını yaptıklarını belirtti.

Bitlis’in kamunun yanı sıra özel sektör yatırımlarıyla da kendinden söz ettirmeye başladığını, tekstil alanında üretim merkezi haline geldiğini, 12 üretim tesisin daha bugün hizmete girmesiyle 3 bin 600 kişinin iş imkanına kavuşacağını sözlerine ekledi.

Türkiye’yi yatırım, istihdam ve ihracat yoluyla büyütme hedefini yinelediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde bu fabrikalara yenilerinin ekleneceğini açıkladı.

Bitlis’te 40 Milyar TL Yatırım Yaptık

“Biz kurusıkı atmayız. İcraatlerimizle konuşuruz.” diyen Erdoğan, Bitlis’te 40 milyar TL tutarında yatırım yaptıklarını açıkladı.

Eren Üniversitesi’ni açtıklarını, kente spor tesisi kazandırdıklarını, ihtiyaç sahiplerine 21 yılda toplam 5,5 milyar lira kaynak kullandıklarını, 1210 yataklı 11 hastane dahil 36 sağlık tesisini hizmete sunduklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bitlis’te inşa edilecek olan 12 adet sağlık tesisinin şu an proje aşamasında olduğunu, TOKİ kanalıyla 4 bin 608 adet konutu tamamladıkları ve 310 konutun daha yapımının devam ettiğini belirtti.

Tarımsal konuda 1,2 milyar TL destek sağladıklarını, bölgenin terörden kurtuldukça yeni yatırımların da geleceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.