Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Batılı Ülkelerin Sessizliği Utanç Verici

Suudi Arabistan'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi’ne katılan Erdoğan, Filistin hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Batılı Ülkelerin Sessizliği Utanç Verici
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi’ne katılmak üzere Suudi Arabistan’a gitti. Erdoğan, katıldığı zirvede önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın gündemi İsrail- Filistin çatışması oldu. Bugünkü zirvede İslam alemi olarak Filistin halkı ile dayanışmanın çok net biçimde gösterildiğini belirten Erdoğan, “Verdiğimiz bu dayanışma mesajını alacağımız ve uygulamaya koyacağımız kararlarla perçinleyeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ İnsan hak ve hürriyetlerini dilinden düşürmeyen Batılı ülkelerin Filistin’de süregiden katliamlar karşısında sessizliğe bürünmeleri utanç vericidir. Hastanelerin, ibadethanelerin, okulların, mülteci kamplarının, ambulansların bombalandığı güvenli denilen bölgelere göç eden sivillerin katledildiği tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlıkla karşı karşıyayız.” açıklamasında bulundu.

Gazze’de insanların öldüğünü ve kimsenin kılını kıpırdatmadığını söyledi. Zulüm karşısında susanların da en az zalimler kadar akan kana ortak olduğunu söyledi.

İnsani yardımların kesintisiz ve sürekli olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, “15 Kasım tarihinde eşimin himayesinde devlet ve hükümet başkanlarının eşlerinin katılımı ile İstanbul’da düzenlenecek toplantıya dair hazırlıklarımız devam ediyor.” dedi.

İsrail yönetiminin yol açtığı tahribatı tazmin etmek mecburiyetinde olduğunu söyledi. Türkiye’nin garantörlük dahil gerekli gayreti göstermeye hazır olduğunu aktardı.

Erdoğan, İsrailli bakanlar tarafından varlığı ikrar edilen nükleer silahlar meselesinin araştırılması gerektiğini söyledi.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın denetiminden kaçırılan nükleer bombalar varsa bunlar mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğin aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.