Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Başkanlık Sistemi Türkiye’ye Adalet ve Kalkınma Getirdi

2023 seçimlerine giderken siyasiler savundukları rejim modellerine yöneldi. Erdoğan, Türk tipi başkanlık sisteminin kazanımlarını sıraladı.
Erdoğan: Başkanlık Sistemi Türkiye’ye Adalet ve Kalkınma Getirdi
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul İnsan Kaynakları Forumu için yazılı mesaj paylaştı. Mesajında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne değinen Erdoğan, 2017 yılından bu yana uygulanan Türk tipi başkanlık sisteminin sunduğu adalet ve refah ortamını anlattı.

Muhalefet kanadının 2023 seçimlerinde zafer elde etmesi halinde parlamenter sisteme dönüş sözü vermesi üzerine Erdoğan, mevcut siyasi rejimi savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarda olduğu 20 yıllık süre zarfında Türkiye’nin demokrasi, temel hak ve hürriyetler anlamında kazanım elde ettiğini söyledi.

Bu kazanımların yanı sıra yoğunluk gösterilen altyapı yatırımlarıyla da kayda değer ilerleme kaydedildiğini ifade etti.

Erdoğan, “Türkiye olarak fırsat eşitliği, şeffaflık, hesap verilebilirlik, yenilikçilik ve liyakat gibi değerleri esas alan bir insan kaynağı kültürünü kamu ve özel sektörümüze yerleştirmenin gayretindeyiz” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Hiçbir Vatandaşımızın Ötekileştirilmediği Bir İklimi Hakim Kıldık”

AKP iktidarında din ve vicdan özgürlüğünün öncelendiğini söyleyen Erdoğan, “Hangi inanca, görüşe, kökene sahip olursa olsun hiçbir vatandaşımızın ötekileştirilmediği, ayrımcılığa uğramadığı, hayallerine giden yolda suni engellerle karşılaşmadığı bir iklimi ülkemiz genelinde hakim kıldık” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde insan kaynağının doğru bir noktada yönlendirildiğini de sözlerine ekledi. Bu kapsamda, kuşatıcı ve erişilebilir insan kaynağı modelinin baz alındığını belirtti.

Cumhurbaşkanı, “Dünyanın farklı ülkelerinden 3 bini aşkın katılımcıyı bir araya getiren kurumun uluslararası düzeyde tecrübe ve bilgi paylaşımına imkan vererek, bizlere, bu çabalarımıza katkı sunacağına inanıyorum” şeklinde ifadede bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.