Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Avrupalı Türklerin Hakkını Sonuna Kadar Savunacağız

Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği Kongresi'ne gönderdiği mesajda Avrupalı Türklerin hakkının ve çıkarının sonuna kadar savunulacağını söyledi.
Erdoğan: Avrupalı Türklerin Hakkını Sonuna Kadar Savunacağız
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği Kongresi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği’nin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese, yöneticilerinden bölge başkanlara kadar şükranlarını sunduğunu söyledi.

Erdoğan, gönderdiği mesajda Avrupa’da pek çok tehdidin tırmandığı bir dönemde birliğin öncelikli görevinin demokrasi ve hukuktan sapmadan, Avrupalı Türklerin hakkını ve çıkarını sonuna kadar savunmak olduğunu söyledi.

Bunun yolunun Türk sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, kanun ve nizam çerçevesinde, yeni medya araçlarından da istifade ederek mücadeleyi kararlılıkla yürütmek olduğunu kaydetti.

Erdoğan, “ Şunu hiçbir zaman unutmayınız; asimilasyona karşı en büyük silahımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ana dillerini, kültürlerini ve medeniyet değerlerini öğretmektir.” dedi.

Bu konuda adımların yılmadan atmayı sürdüreceklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sizlerin şahsında başta Avrupa’da olmak üzere Türkiye dışında yaşayan tüm vatandaşlarımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Kongrenizin tekrar hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.