Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Anka Kuşu Gibi Küllerimizden Doğmasını Biliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen geleneksel Büyükelçiler İftar Programı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Detaylar...
Erdoğan: Anka Kuşu Gibi Küllerimizden Doğmasını Biliyoruz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen 14. Geleneksel AK Parti Büyükelçiler İftar Programı’nda gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde depremlerin ardından gerçekleştirilen çalışmalar, Rusya-Ukrayna savaşı ve terörle mücadele vardı.

Ramazan ayının ülkelerle birlikte tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini dileyerek sözlerine başlayan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

70 Bin Konut ve Köy Evinin Yapım Süreci Başladı

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ilk gününden itibaren devlet-millet ele ele tüm kurumların canla başla mücadele ettiğini söyleyen Erdoğan, arama kurtarma ekiplerinin başarılı çalışmalarına değinirken, ayni ve nakdi yardımların sahadaki acil ihtiyaçların karşılanmasında önemli rol oynadığını belirtti.

Bu süreçte kardeş ülkelerin desteğini görmekten büyük memnuniyet duyduklarını vurgulayan Erdoğan, “Rabbim herkesten tüm kara gün dostlarımızdan razı olsun” ifadesini kullandı.

Çok ağır bedeller ödesek de tıpkı bir anka kuşu gibi küllerimizden doğmasını biliyoruz” diyen Erdoğan, depremlerin ardından bölgedeki barınma ihtiyacına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar hakkında güncel bilgiler verdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Hasar tespit çalışmalarının artık tamamen neticelenmek üzere olduğunu ve çadırların yerini konteyner kentlerin almaya başladığını belirten Erdoğan, konteynerlerin sayısının kısa bir zaman dilimi içinde 100 bin adete yükseleceğini dile getirdi.

70 bin konut ve köy evinin yapım sürecinin başladığını söyleyen Erdoğan, afet bölgesinde toplamda 650 bin konut ve köy evinin yapılacağı bilgisini verdi.

Savaştaki Duruşumuz İnsani Bir Örnektir

Rusya-Ukrayna savaşına da değinen Erdoğan, bu konuda ülke olarak tutumlarının ve arabulucu duruşlarının insani bir örnek olduğunu söyledi.

Küresel gıda krizinin önüne geçtiklerini, Mart ayında mutabakatın devam etmesi adına gerekli çabayı gösterdiklerini belirten Erdoğan, her iki ülke devlet başkanları ile her hafta görüştüklerini de dile getirdi.

Çatışmaların sona ermesi için çaba göstermeye devam ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Adil bir barışın mümkün olduğuna inanıyorum” ifadesini kullandı.

Terörle Mücadele Mesajları

“Terörü insanlığın gündeminden çıkarmak temel vazifelerimiz arasındadır” diyen Erdoğan, bölücü terör örgütünü palazlama girişimlerini bildiklerini ve gereken her şeyi tek tek yaptıklarını ifade etti.

Erdoğan, ülke olarak terörün her türlüsüne karşı ayrım yapmadan mücadelenin sürdürüleceği mesajını verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.