Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Merkez Bankası Brüt Rezerv Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunarak gündeme yönelik konuştu. Detaylar haberde...
Erdoğan’dan Merkez Bankası Brüt Rezerv Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde İsrail-Filistin savaşı, ücretsiz doğalgaz desteği, Merkez Bankası, dış politika, yer seçim başlıkları yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’nin 50 gün boyunca yakıp yıkıldığını, binaların 3’te 2’sinin tahrip olduğunu belirterek, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında konuştu. Erdoğan,” Netanyahu adını tarihe şimdiden ‘Gazze kasabı’ olarak yazdırmıştır.” açıklamasını yaptı. Ayrıca Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ve Lübnan Başbakanı Necip Mikati ile bu meseleyi tüm yönleri ile konuştuklarını dile getirdi.

Netanyahu’nun Yahudilerin güvenliğini tehlikeye attığını ve çok kan dökülmesinin önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Yakın bir zamanda çalışan emeklilere verilen müjdeye değinen Erdoğan, 15 milyon emekliye tek seferlik 5 bin TL yatırılacağını söyledi. Dış politika gelişmelerine değinen Erdoğan, dostları artırma hasımları azaltma politikası uyguladıklarını aktardı. 7 Aralık’ta yapılması planlanan Yunanistan ziyaretine yaklaşımın bu şekilde olduğunu kaydetti.

Erdoğan’ın açıklamasında önce çıkan diğer başlıklar şu şekilde:

GCM Yatırım Banner
  • Merkez Bankası brüt rezervlerimiz Eylül 2014’ten bu yana ilk kez 134,5 milyar dolar seviyesine çıktığının müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum.
  • Ücretsiz doğalgaz desteği devam ediyor. Vatandaşımıza toplam 87 milyar liralık destek sağlamış olduk. Uygulama 2024 Nisan ayına kadar devam edecek.
  • Yeni yatırım taahhütlü avans kredisi programına yıllık 100 milyar Türk lirası limit tahsis edildi. Program kapsamında 3 yıl boyunca toplam 300 milyar lira limit ayrılacak.
  • 31 Mart seçimleri öncesinde de aynı şekilde yolumuza devam ediyor. Seçim takvimimiz sorunsuz bir şekilde işliyor. Gençler unutmayın bugün bir başlık atıyorum; Yeniden İstanbul…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.