Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Afetin İlk Anından İtibaren Tüm İmkanları Seferber Ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında konuşarak, afetin ilk anından itibaren vatandaşın yanında olduklarını söyledi.
Erdoğan: Afetin İlk Anından İtibaren Tüm İmkanları Seferber Ettik
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, , Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Yunus Emre Kongre Merkezi’nde Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı. Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak açıklamasında bugün sabah saatlerinde İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen terör saldırısına değinerek 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Bunun ardından Türkiye’de geçen yıl yaşanan büyük depremin yıl dönümüne yönelik konuşan Erdoğan, “Tam bir yıl önce bugün evlerimizi başlarımıza yıkan, yüreklerimizi dağlayan, yol açtığı acıları içimizde kor bir ateş misali ömür boyu taşıyacağımız büyük bir felaket yaşadık.” dedi.

“Afetin İlk Anından İtibaren Tüm İmkanları Seferber Ettik”

Bu depremin insanlık tarihinin en sarsıcı felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçtiğini belirterek, “6 Şubat depremlerinden kaybettiğimiz 53 bin 537 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyor, kendilerini tekbirlerle, Fatihalarla, salavatlarla bir kez daha yad ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, asrın felaketinin altından asrın dayanışmasıyla kalkmayı başardıklarını söyledi. 6 Şubat tarihini Afet ve Milli Dayanışma Günü haline getirerek geçmişten alınan derslerle geleceği daha güvenli, daha güçlü, şekilde inşa etmenin yollarının aranacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Devlet olarak afetin ilk anından itibaren tüm imkanları seferber ederek afet bölgesinde olduklarını söyledi. Milli bir seferberlikle tarihin en büyük arama kurtarma operasyonunu yürüttüklerini bildirdi.

Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında konuşan Erdoğan, bölgeye nakledilen 20 bin araç ve iş makinesi, 141 helikopter, 182 uçak ve 23 gemiyle çalışmaların kesintisiz yürütüldüğünü aktardı.

“Türkiye’yi Cumhuriyet Tarihinin En İleri Seviyesine Getirdik”

Hatay’da 7 bin 275 konutun, Gaziantep’te 10 bin 698 konutun kura çekimi ve teslim töreninin gerçekleştirildiğini, bugün de Kahramanmaraş’ta 9 bin 289 konutumuzun kurasının çekildiğini ve anahtarlarının teslim edildiğini söyledi.

En son hak sahibi vatandaşı güvenli yuvasına kavuşuncaya kadar durmadan, dinlenmeden çalışmaya devam edeceklerini aktardı. Türkiye’yi, Cumhuriyet tarihinin en ileri seviyesine getirdiklerini aktardı.

Bunun yanında Hatay’daki aday tanıtım toplantısında söylediği “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı.” açıklamaları hakkında konuşan Erdoğan, eleştirilere yanıt verdi.

Erdoğan, “Hükümet olarak hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.