Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Adaylık için Noktayı Koydu: 2018’de Kronometre Sıfırlandı

Cumhurbaşkanı adaylığına dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, seçim ve muhalefetin tavrı hakkında değerlendirme yaptı. Sandığa gidecek seçmene seslendi.
Erdoğan Adaylık için Noktayı Koydu: 2018’de Kronometre Sıfırlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’deki Honaz Tüneli başta olmak üzere yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlere yer veren Erdoğan, adaylığı üzerinden yürütülen tartışmalara açıklık getirdi.

Millet İttifakı’nda yer alan 6 partinin, kendisinin adaylığını kabul etmediğine yönelik çıkışını değerlendiren Cumhurbaşkanı, “Bunca zamandır aklınız neredeydi?” dedi.

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sonucu doğrultusunda getirilen başkanlık sistemi ve Anayasa değişikliğine atıf yaptı.

2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, değişen sisteme göre ilk kez Cumhurbaşkanı olduğunu savunarak, “2018’de kronometre sıfırlandı ve seçilen Cumhurbaşkanı, sistemin ilk kez seçilmiş Cumhurbaşkanı, aynı zamanda yeni sistemin de başkanıdır” dedi.

Paylaşılamayan “Yeter Söz Milletin” Sloganı Meselesi!

“Biz milli iradenin üstünlüğü dışında bir yol kabul etmediğimiz için tüm rakiplerimizi yendik” diyen Erdoğan, Adnan Menderes’in Demokrat Partisi’nin (DP) sloganının hem iktidar hem de muhalefet tarafından kullanılmasını eleştirerek şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“Bir de utanmadan parti binalarına ‘Yeter söz milletin’ pankartı asıyorlar. Menderes bu sözle tek parti faşizmine yeter demişti. Biz de aynı küresel faşizmi hortlatmaya kalkanlara yeter diyoruz. Milletin iradesinden umut kesenler masanın iradesinden umut bekliyorlar. İnşallah 14 Mayıs’ta masa vesayetini sandığa gömüp, ülkemizi uzaktan yönetmeye niyetlenenleri hüsrana uğratacağız.”

Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet…

Denizli halkına seslenen Erdoğan, sandık için destek sözü istedi. Tek parti rejimine karşı durmasını istediği halk için “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” fikrinin benimsenmesini isteyerek şöyle konuştu:

“Benim sizlerden ricam var. Seçim sandığı önünüze geldiğinde etrafınıza bakıp ne diyeceksiniz, durmak yok yola devam. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız; hep birlikte Türkiye olacağız. Ana kademe, kadın kolları durmak yok. Gümbür gümbür sandığa koşacağız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın