Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Kamu Düzeni Kırmızı Çizgimizdir

Tarım alanında destek vermeyi sürdüreceklerini vurgulayan Erdoğan, sığınmacı konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Erdoğan: Kamu Düzeni Kırmızı Çizgimizdir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Temmuz’da gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Memur maaşları ve emekli aylıklarına yapılacak zam oranının toplantılarda görüşüleceğini belirten Erdoğan, çiftçilere verdikleri desteklere değindi.

Tarım alanında son 21 yılda nereden nereye gelindiğini rakamlarla tek tek ortaya koyduklarını söyledi ve hükümetin tarım politikalarını eleştirenlerin çoğunun bilgiden ziyade önyargılarla hareket ettiğini vurguladı.

Çiftçilerin alınterlerinin hakkını vermeye başladıklarını, son 21 yılda 1 trilyon 364 milyar lira tarım desteği verdiklerini duyurdu. 56 milyar lira destek ödemesi yaptıklarını, bunun 2024 sonunda 91,5 milyar TL’ye çıkacağını bildirdi.

Alınan tüm tedbirlere rağmen çiftçinin şikayetinin olabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı, son 21 yılda olduğu gibi bundan sonra da çiftçilerin yanında olacaklarını bildirdi.

İsrail Açıklaması

Batı dünyası destek verdikçe Netanyahu’nun işgal politikasını sürdüreceğini, Türkiye olarak ilk günden beri bu duruma dikkat çektiklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Lübnan’a yönelik saldırıların ve tehdit dilinin artmasının bölgenin geleceği adına kendilerini endişelendirdiklerini dile getirdi.

Netanyahu yönetimindeki İsrail saldırganlığı durdurulmadıkça Türkiye dahil hiçbir devletin güvende olamayacağının altını çizdi.

“Sığınmacı Konusunu Çözüme Kavuşturacağız”

Erdoğan, Kayseri’de son derece rezil bir olay üzerinde bir kaos oyunu yazıldığını belirtti ve “Ne biz ne Suriyeli kardeşlerimiz bu tuzağa düşmeyeceğiz.” dedi.

Sığınmacılar konusunu ön yargılar, korkular temelinde değil, Türkiye ekonomisinin gerçekleri temelinde akılcı, vicdani bir çerçevede çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

“Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok”

Cumhurbaşkanı, bölücü niyetlere karşı vatanı koruyacaklarını vurguladı ve “Bizim kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz yok.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Gazze krizindeki başarılı imtihanı Suriye meselesinde de verdiğini, en zor günlerinde Suriyeli mücahirlere ensar olmanın gururunu iftiharla taşıyacaklarını paylaştı.

670 bin Suriyelinin geri döndüğünü, Katar’ın desteği ile konut projeleri tamamlanınca bu sayısının 1 milyon olacağını belirtti.

“Kırmızı Çizgimizdir”

Erdoğan, kamu düzeninin “kırmızı çizgileri” olduğunu paylaştı ve geçmişte etki ajanları ve provokatörler eliyle Türkiye’ye hangi bedellerin ödetildiğini hatırladıklarını aktardı.

Kayseri’de iğrenç ve rezil bir taciz vakası üzerinden aynı kaos planı tezgahlandığını, ikinci perdenin Suriye’nin kuzeyinde sergilendiğini ifade etti. Irkçı vandallığıa ve provokasyonlara boyun eğmeyeceklerini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.